«Χορταστικό» παιχνίδι στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» του Μαρτινέγκο, με τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ να επικρατούν 3-2 του Ρούβα στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 ΕΠΣΗ.

Η πρώτη καλή στιγμή της αναμέτρησης ήταν στο 13’ με την κεφαλιά του Μουρτζάκη μετά από κόρνερ του Πακιουφάκη, να εξουδετερώνεται εντυπωσιακά από τον Ζερβό. Το σκορ άνοιξε στο 44’ όταν ο Κεβάνι από δεξιά μέσα στην περιοχή έκανε σέντρα σουτ, με τους αμυντικούς να μην μπρορούν να διώξουν και τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα, για να γίνει το 1-0.

Ο Ρούβας ισοφάρισε 1-1 στο 57’ με σουτ του Πρίφτη μέσα από την περιοχή, ενώ στο 61’ ο Μαυρής με κεφαλιά έπειτα από κόρνερ του Πακιουφάκη πέτυχε το 2-1. Στο αμέσως επόμενο λεπτό έγινε το 3-1, όταν ο Χότζα τροφοδότησε τον Πακιουφάκη και αυτός με κεφαλιά πέρασε τη μπάλα πάνω από τον Ζερβό και την έστειλε στα δίχτυα

Το τελικό 3-2 σημειώθηκε στο 74’, ενώ στις καθυστερήσεις ο Τσαμαντιώτης αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα του Χαραλαμπάκη και αποβλήθηκε.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Χαραλαμπάκης Ε, με επόπτες τους Τσαμπουράκη Γ. και Μαυραντωνάκη Ι.

Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Ιατράκης, Σελαμάι (46’ Χότζα), Κόκκας, Ματαλιωτάκης, Μαυρής, Τσακόνι, Κεβάνι (72’ Θεοδωράκης), Ανδρουλάκης, Μουρτζάκης (63’ Αναστασιάδης), Πακιουφάκης, Στρατάκης (76’ Τσαμαντιώτης),

Ρούβας: Ζερβός, Φουκάκης (59’ Μαστραχάς), Νικηφόρος, Προκοπάκης, Τερζίδης (79’ Κουτάντος), Ιωάννου, Τασούδης, Καρανδινός (44’ λ.τ. Νικάκης), Ξημεράκης, Γιαννακόπουλος (54’ Μαυρογιαννάκης), Πρίφτη.