Ήττα 2-1 για τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ από τον Ποσειδώνα στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» του Μαρτινέγκο, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α2 ΕΣΗ.

Σε ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς πολλές φάσεις, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται την κατοχή της μπάλας, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 40’ με τον Λυμπερόπουλο να σημειώνει το 0-1 με κεφαλιά, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Το 0-2 έγινε από τον Ασλαματζίδη στο 60’, ενώ στο 72’ ο Ποσειδώνας έχασε μεγάλη ευκαιρία όταν ο Καπιζιώνης είχε σουτ στο δοκάρι. Στο 85’ ο Ζούζουλας μείωσε 1-2, που έμελε να είναι και το τελικό σκορ του αγώνα.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Σαμιωτάκης Ε. και επόπτες οι Μαυρουδής Δ. και Κοσμαδάκης Σ.

Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Δροσατάκης, Κρασανάκης, Καρδουλάκης (60′ Πουλιανάκης), Μερκουλίδης, Τβαούρι, Τσακόνι, Καλαϊτζάκης Διο. (54′ Πακιουφάκης), Καλαϊτζάκης Γεω. (54′ Κοζανίδης), Ντίσα (75′ Γκιώνης), Ζούζουλας, Κόκκινος (81′ Ντολακάι)

Ποσειδώνας: Κασαπάκης, Τζαγκουρνής (70′ Συμιανάκης), Κάτελας, Μαυράκης, Γεωργόπουλος, Μερκουλίδης (86′ Μιαούλης), Παππάς (70′ Βιλανάκης), Ασλαματζίδης, Λυμπερόπουλος, Καπιζιώνης, Κοζυράκης.

Πηγή φωτογραφίας: imageonline.gr