Ήττα 2-0 για τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ στην αναμέτρηση με τον Μοχό στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης», στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 ΕΠΣΗ.

Σε ένα μοιρασμένο παιχνίδι κέντρου, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν στην πρώτη τους καλή προσπάθεια να ανοίξουν το σκορ στο 27’ με τον Σούρσο να πετυχαίνει το 0-1. Οι Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ αντέδρασαν και στο 35’ έφτασαν κοντά στην ισοφάρισης όταν ο Ζούζουλας πέρασε μέσα στην περιοχή, όμως δεν είχε καλό κοντρόλ και ο Μουτζούρης μπλόκαρε, με το 0-1 να παραμένει μέχρι τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι καλές στιγμές ήταν λιγοστές, με τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ να πιέζουν για την ισοφάριση και στο 76’ να χάνουν μεγάλη ευκαιρία όταν ο Ντίσα βρέθηκε απέναντι στον τερματοφύλακα του Μοχού, με τον τελευταίο να αποκρούει σωτήρια. Το τελικό 0-2, διαμορφώθηκε στο 83’ με τον Νταουσιάνη να «σφραγίζει» τη νίκη του Μοχού.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μανδαλενάκης και επόπτες οι Κατσογιάννης και Μασέλη.

Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Χαλκιαδάκης, Κρασανάκης λ.τ. (46’ Κρανιωτάκης), Τβαούρι (75’ Κοζανίδης), Μερκουλίδης, Πουλιανάκης, Ντάγια, Καλαϊτζάκης Γεω. (λ.τ. 66’ Ντολλακάι), Καλαϊτζάκης Διο. (46’ Καρδουλάκης), Ντίσα, Ζούζουλας, Κόκκινος (66’ Γκιώνης).

Μοχός: Μουτζούρης, Τσιμηνικάκης, Αμοιρόπουλος, Διαμαντάκης Γεω., Ρουμελιώτης, Τσεκρέζι (48’ Μίχος), Μεχντί, Νταουσιάνης (88’ Ρουσοχατζάκης), Διαμαντάκης Σοφ., Μηλάκης, Σούρσος (75’ Ποντίκαλης).