Ήττα 1-2 για τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» του Μαρτινέγκο από το Λίντο, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 ΕΠΣΗ.

Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στον αγώνα, με τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ να χάνουν μοναδική ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό, όταν το σουτ του Γιαπετζάκη μέσα στην περιοχή σταμάτησε στο δοκάρι του Ζαχαριουδάκη. Το Λίντο κατάφερε να ανοίξει το σκορ λίγο αργότερα στο 11ο λεπτό με κοντινό σουτ του Ζηδιανάκη, ενώ το 0-2 έγινε στο 16’ με προβολή του Τσαφαντάκη.

Παρά τα δυο εις βάρος τους τέρματα οι Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ αντέδρασαν, πήραν τα ηνία του αγώνα και στο 31’ ο Δρίτσας με εξαιρετική κεφαλιά ανάγκασε τον Ζαχαριουδάκη σε εντυπωσιακή επεμβαση. Επτά λεπτά αργότερα στο 38’ ο Σταματάκης με εύστοχο κτύπημα πέναλτι μείωσε σε 1-2.

Με το σκορ αυτό ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση, καθώς οι καλές ευκαιρίες που δημιούργησαν οι γηπεδούχοι με αποκορύφωμα τις δυο κεφαλιές, μια του Σταματάκη στο 48’ η οποία κατέληξε λίγο άουτ, αλλά και του Στρατάκη στο 85’ που είχε την ίδια κατάληξη, δεν κατέληξαν στα δίχτυα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σαμιωτάκης Ε. και επόπτες οι Παπαδάκης Μ. και Μαστορίδης Δ.

Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Ψιμόπουλος, Μανωλιτσάκης, Χαριτάκης (76΄ Κεβάνι), Μαυράκης (77’ Μαυρής), Γιαπετζάκης, Λίλο, Στεφανάκης (63’ Στρατάκης), Σελαμάι, Μπερνίκου, Δρίτσας (63’ Βαρσάμης), Σταματάκης.

Λίντο: Ζαχαριουδάκης, Δροσάτος, Διακάκης, Παχάκης, Χριστοφής, Τσαφαντάκης (67’ Νικηφόρος), Νηκολάου, Ζηδιανάκης (89’ Κυριακάκης), Παπαδάκης, Λιανέρης, Γκότσης.