Καλή εμφάνιση και νίκη για τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ, οι οποίοι στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Α2 ΕΠΣΗ επικράτησαν 3-0 του Κεραυνού στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» του Μαρτινέγκο.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά από την αρχή της αναμέτρησης και απείλησαν μόλις στο 2ο λεπτό όταν ο Αναστασιάδης βρέθηκε απέναντι από τον Μπελενιώτη μετά από πάσα του Θεοδωράκη, με τον τερματοφύλακα του Κεραυνού να διώχνει με δυσκολία. Δεν έγινε όμως το ίδιο στο 14’ όταν ο Κριτσωτάκης με φάουλ βρήκε τον Θεοδωράκη και αυτός με ωραίο πλασέ σημείωσε το 1-0.

Στο 31’ ο Γκούρο πέρασε από δεξιά μέσα στην περιοχή με τον Μπελενιώτη να διώχνει σωτήρια, ενώ στο 44’ ο Κεβάνι με ατομική ενέργεια βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση και με σουτ έγραψε το 2-0 για τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο 88’ όταν ο Μουρτζάκης με ωραίο γύρισμα τροφοδότησε τον Πακιουφάκη στο δεύτερο δοκάρι και αυτός ψύχραιμα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Κεραυνού.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σφακιανάκης Δ. και επόπτες οι Δρακουλάκης Κ. και Καούρας Γ.

Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Ιατράκης, Γκούρο, Κόκκας (46’ Τζαγκαράκης), Μαυρής, Κριτσωτάκης, Λίλο, Κεβάνι, Θεοδωράκης (60’ Χότζα), Αναστασιάδης (71’ Μουρτζάκης), Τσαμαντιώτης (80’ Ανδρουλάκης), Πακιουφάκης.

Κεραυνός: Μπελενιώτης, Μαυρογιαννάκης (67’ Ανεζίνης), Σωμαράκης (67’ Σταματάκης), Παπαδάκης, Μπέγκα (76’ Ηλιάκης), Ανδρουλάκης, Σταυρακάκης (59’ Κυπραίος), Τσιμινικάκης, Σαμπροβαλάκης, Λίλος, Τσιχλάκης.