Ήττα 2-1 για τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ στον εξ’ αναβολής αγώνα με τον Κεραυνό για την 10η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ.

Μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης και στην πρώτη καλή στιγμή του αγώνα ο Ζούζουλας έβγαλε μόνο του τον Ντίσα ο οποίος πλάσαρε στέλνοντας τη μπάλα ελάχιστα άουτ. Οι φιλοξενούμενοι «απάντησαν» στο 6’ με τον Κυτσύκου να βγαίνει απέναντι στον Δροσατάκη, πλάσαρε πάνω από αυτόν όμως η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Οι Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ απείλησαν εκ νέου στο 11’ με τον Ζούζουλα να βρίσκεται τετ α τετ με τον Αντωνιδάκη, πλασάροντας όμως επάνω του. Τέσσερα λεπτά αργότερα στο 15’ ο Ξημεράκης σούταρε πάνω στον Δροσατάκη, ενώ το σκορ άνοιξε στο 22’ με τον Διογένη Καλαϊτζάκη με πλασέ να σημειώνει το 1-0, έπειτα από πάσα του Ζούζουλα.

Ο Κεραυνός έφερε το σκορ στα ίσα όταν στο 44’ ο Κυτσύκου με συρτό σουτ λίγο έξω από την περιοχή να γράφει το 1-1, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι κακές καιρικές συνθήκες επηρέασαν τις δυο ομάδες, με τις καλές φάσεις να είναι λιγοστές. Σε μια από αυτές στο 65’ ο Κυτσύκου στην αντεπίθεση με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 1-2.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κλαμπατσέας και επόπτες οι Μπιμπάκης και Σταυράκης.

Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Δροσατάκης, Κρασανάκης, Τβαούρι, Μερκουλίδης, Πουλιανάκης (75’ Καρδουλάκης), Ντάγια, Καλαϊτζάκης Διογ. (75’ Κρανιωτάκης), Τσακόνι, Ντίσα, Ζούζουλας, Κόκκινος (75’ Ντολλακάι).

Κεραυνός: Αντωνιδάκης, Τριαματάκης (83’ Καράνταγλης), Βασιλάκης, Αμανάκης, Κουλτζής, Γωνιανάκης (77’ Κεραλάκης), Κυτσύκου, Παπαδάκης (83’ Χαμηλάκης), Ξημεράκης, Μπέης, Κυπραίος (64’ Ανδρεανίδης).