Νίκη 3-1 για τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ επί του Γιούχτα 2010 στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» του Μαρτινέγκο, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής και τελευταίας της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος της Α2 ΕΠΣΗ.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ, οι οποίοι κατάφεραν μόλις στο 1ο λεπτό να ανοίξουν το σκορ, με τον Κόκκινο να πετυχαίνει το 1-0. Οι παίκτες του Γιώργου Βλατά συνέχισαν να έχουν την υπεροχή και στο 28’ έχασαν μεγάλη ευκαρία για γκολ όταν το πλασέ του Ντίσα σταμάτησε στο οριζόντιο στο δοκάρι. Στο 40’ όμως και πάλι ο Ντίσα με ωραία κίνηση πέτυχε το 2-0, σκορ με το οποίο και ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν περισσότερο στο ξεκίνημα της επανάληψης και στο 58’ κατάφεραν να μειώσουν 2-1 με τον Παχάκη. Οι Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ στη συνέχεια ανέλαβαν και πάλι την πρωτοβουλία των κινήσεων και στο 84’ «σφράγισαν» τη νίκη τους, με τον Ντάγια να διαμορφώνει το τελικό 3-1.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Χαραλαμπάκης, με επόπτες τους Μάτσα και Παρασύρη.

Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Δροσατάκης, Κρασανάκης, Καλαϊτζάκης Γεω., Τβαούρι, Λυμπερίδης, Ντάγια, Καλαϊτζάκης Διο., Ντολλακάι (68’ Κρανιωτάκης), Ντίσα, Κόκκινος, Γκιώνης.

Γιούχτας 2010: Ριζογιάννης, Γκιούζι, Χαλεπάκης, Χαλκιαδάκης, Βαρδάκης (46΄ Μπόγρης Μ.), Ξενάκης, Φραγκουλάκης, Κόκκινος (76΄ Ουστομανωλάκης), Μπόγρης Ν., Παχάκης, Ζωγραφάκης.