Με νίκη 2-0 επί του Δωριέα στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» του Μαρτινέγκο για την 20η αγωνιστική της Α2, συνέχισαν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις οι Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλά τον αγώνα και στο 13ο λεπτό έχασαν την πρώτη τους ευκαιρία όταν ο Τσακόνι με ατομική προσπάθεια έπειτα από κλέψιμο βρέθηκε απέναντι στον Ζερβό, με τον τερματοφύλακα του Δωριέα να αποκρούει με εξαιρετική επέμβαση.

Το γκολ με το οποίο άνοιξε το σκορ ήρθε στο 28’ όταν ο Σαμπροβαλάκης με κεφαλιά πέτυχε το 1-0, εκμεταλλευόμενος την ωραία κίνηση και πάσα του Μουρτζάκη. Στο 33’ και πάλι ο Σαμπροβαλάκης βρέθηκε κοντά στο γκολ, όμως η προσπάθειά του σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να φτάσουν στην ισοφάριση, έχοντες δύο καλές προσπάθειες τις οποίες εξουδετέρωσε ο Ιατράκης, ενώ στο 93’ ο Μουρτζάκης με ωραία σέντρα βρήκε τον Τσαμαντιώτη και αυτός με πλασέ σημείωσε το 2-0, με το οποίο πήραν τη νικη οι Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ζαφείρης Α. και επόπτες οι Αδαμάκης Α. Θ. και Θέμελη Π.

Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Ιατράκης, Περσκέφα, Κόκκας, Ματαλλιωτάκης, Τσέρος, Τσακόνι, Αναστασιάδης (82’ Γκούρο), Πακιουφάκης (69’ Τσαμαντιώτης), Μουρτζάκης, Σαμπροβαλάκης (λ.τ. 74’ Πασπαλάκης), Θεοδωράκης (λ.τ. 64’ Χότζα)

Δωριέας: Ζερβός, Νικολακάκης, Μπουμπουλάκης, Μαζιτζής (75’ λ.τ. Βλαστός), Ταφάνι, Τζιμπιμπάκης, Ζωγραφάκης, Κίσσας (88’ Ματόσα), Μπεσιάν (70’ Κακουλαντωνάκης), Παντερής, Παπαδαντωνάκης (88’ Αντωνογιαννάκης).