Μια ακόμα νίκη πρόσθεσαν στο ενεργητικό τους οι Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ οι οποίοι επικράτησαν 3-1 του Δία στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» του Μαρτνέγκο, για την 11 αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ.

Σε ένα μοιρασμένο πρώτο ημίχρονο στο οποίο οι καλές στιγμές ήταν ελάχιστες από τις δύο ομάδες και έληξε χωρίς σκορ, οι Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ παρουσιάσθηκαν κατά πολύ καλύτεροι στην επανάληψη.

Μόλις στο δεύτερο λεπτό της στο 47’ και έπειτα από κόρνερ του Ανδρουλάκη, ο Αναστασιάδης με προβολή στο δεύτερο δοκάρι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα σημειώνοντας το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι όμως αντέδρασαν και στο 51’ με τον Καπιζιώνη ισοφάρισαν 1-1

Στο 74’ όμως ο Πακιουφάκης με ωραίο σουτ από αριστερά πέτυχε το 2-1, για να διαμορφώσει το τελικό 3-1 ο Μουρτζάκης στο 88’.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Χαραλαμπάκης Ε. και επόπτες οι Τσαμπουράκης Γ., Σαρόγλου Ε.

Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Ιατράκης, Γκούρο, Κόκκας, Ματαλιωτάκης, Κριτσωτάκης, Λίλο, Θεοδωράκης (63’ Πασπαλάκης), Πακιουφάκης, Αναστασιάδης (80’ Μουρτζάκης), Τσαμαντιώτης (65’ Χότζα), Στρατάκης (47’ Ανδρουλάκης).

Δίας: Μπανασάκης, Κυπαράκης (87’ Ανετάκης), Βρανός (82’ Τουλάκης), Παγωνάκης, Γουργούλας, Κεφαλάς, Μαγάκης, Καπιζιώνης, Κιαγιαδάκης, Τσιριντάκης, Ανυφαντάκης (86΄Καμπάνης).