Την ήττα 4-2 γνώρισαν οι Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ στον Μοχό από την τοπική ομάδα στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 ΕΠΣΗ.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν μπροστά στο σκορ στο 27’ με τον Μεχντί να σημειώνει το 1-0, με την αντίδραση των Νέων ΕΡΓΟΤΕΛΗ να είναι άμεση και στο 30’ ο Διογένης Καλαϊτζάκης ισοφάρισε 1-1, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με την ολοκλήρωση του αμφίρροπου πρώτου ημιχρόνου.

Το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ήταν εξαιρετικό για τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ και στο 50’ ο Ντίσα έδωσε το προβάδισμα πετυχαίνοντας το 1-2. Ο Μοχός έβγαλε αντίδραση και στο 55’ με εύστοχο κτύπημα πέναλτι ο Νταουσιάνης ισοφάρισε 2-2, για να πάρουν προβάδισμα οι γηπεδούχοι στο 63’ με τον Τσερκέζι να γράφει το 3-2, ενώ στο 88’ ο Νταουσιάνης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Βισκαδούρος Μ. και επόπτες οι Βασιλάκης Α. και Ρεμεδιάκης Γ.

Μοχός: Μουτζούρης, Διαμαντάκης Γ., Αμιρόπουλος, Διαμαντάκης Σ., Διγενής, Μίχος (7΄ λ.τ. Μηλάκης), Ρουμελιώτης, Νταουσιάνης, Μεχντί, Βαρδονικολάκης (38΄ λ.τ. Τσερκέζι), Σούρσος (57΄ Ποντίκαλης)

Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Χαλκιαδάκης, Κρασανάκης, Τβαούρι, Λυμπερίδης (74΄ Πουλιανάκης), Μερκουλίδης, Τσακόνι, Καλαϊτζάκης Δ. (66΄ Καρδουλάκης), Κόκκινος Α. (46΄ Γκιώνης), Θεοδωράκης, Ζούζουλας, Ντίσα.