Καλή εμφάνιση και σημαντική νίκη για τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ, οι οποίοι επικράτησαν 2-0 των Κουνάβων στο γήπεδο των Αγιών Παρασκιών, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β1 ΕΠΣΗ.

Στο 9ο λεπτό του αγώνα και στην πρώτη καλή του στιγμή, ο Πουλιανάκης για τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ με δυνατό σουτ ανάγκασε τον Σημαιάκη σε δύσκολη επέμβαση. Η υπεροχή των παικτών του Γιώργου Βλατά καρποφόρησε στο 30’ με τον Κόκκινο με κεφαλιά να σημειώνει το 0-1, μετά από έξοχη σέντρα σου Πουλιανάκη, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Μοιρασμένο το παιχνίδι στην επανάληψη, με λιγοστές καλές φάσεις, σε μια από αυτές στις καθυστερήσεις του αγώνα και συγκεκριμένα στο 93’ ο Διογένης Καλαϊτζάκης έγραψε το 0-2, έπειτα από ωραία συνεργασία με τον Μερκουλίδη, σκορ που ήταν και το τελικό της αναμέτρησης.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μαστορίδης Δ. και επόπτες οι Περτσελάκης Γ. και Ζουρμπάκης Α.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Κουνάβοι: Σημαιάκης, Χρονάκης, Μανουσάκης, Τζαγκαράκης (46’ Κοντογιάννης), Σαφάρ, Τζουλιάδης, Νιργιανάκης (60’ Σαριδάκης), Νύκταρης (46’ Τιτομιχελάκης), Περσυνάκης.

Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Χαλκιαδάκης, Πουλιανάκης, Καρδουλάκης, Μερκουλίδης, Τβαρούρι, Τσακόνι, Καλαϊτζάκης Γιώργος (85’ Αλεξανδράκης)., Ντολοκάι (63’ Γκιόνης), Ντίσα (76’ Πακιουφάκης), Ζούζουλας (63’ Καλαϊτζάκης Διογένης), Κόκκινος.