Δεύτερη νίκη σε ισάριθμους αγώνες για τις Νέες ΕΡΓΟΤΕΛΗ οι οποίες επικράτησαν 5-2 του Εθνικού εκτός έδρας.

Από την αρχή της αναμέτρησης οι Νέες ΕΡΓΟΤΕΛΗ επέβαλαν το ρυθμό τους και μόλις στο 10ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με την Κοκοσάλη. Οκτώ λεπτά αργότερα στο 18’ και πάλι η Κοκοσάλη πέτυχε το 2-0, ενώ στο 20’ η Τουγλή έγραψε το 3-0

Με το τρίτο προσωπικό της γκολ η Κοκοσάλη στο 38’ ανέβασε το σκορ στο 4-0. Ο Εθνικός μείωσε αρχικά 1-4 στο 59’ και στο 75’ σε 2-4, με την Κώνστα στο 85’ να διαμορφώνει το τελικό 2-5

Εθνικός: Καραμήτσα, Καραιωσηφόγλου, Γουσγουνέρη, Μαχαρνίκου, Μαυρογιώργη, Τζομπανοπούλου, Σαρλή, Παπά, Τσιργιάννη, Καραγιάννη.

Νέες ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Χαριστάκη (46’ Χουστουλάκη), Δασκαλάκη, Σκεπάρνη (55’ Παπαδάκη), Λιοδάκη, Εργαζάκη (68’ Λαμπράκη), Τουγλή, Καρπαθιωτάκη, Στρατάκη (55’ Βάμβουκα), Κοκοσάλη (68’ Κώνστα) , Μανουσάκη, Δρακογιαννάκη.