Νικηφόρα ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους στα play offs της Α2 ΕΠΣΗ οι Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ, επικρατώντας 2-1 στο Καστέλι του τοπικού Δωριέα, στην πρεμιέρα της διοργάνωσης.

Από την αρχή της αναμέτρησης οι παίκτες του Γιώργου Βλατά είχαν τον έλεγχο του αγώνα και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 8ο λεπτό με τον Ντίσα να πετυχαίνει το 0-1, έπειτα από πάσα του Ζούζουλα.

Στο 23’ ο Θεοδωράκης με ατομική προσπάθεια και πλασέ σημείωσε το 0-2, για να καταφέρουν να μειώσουν οι γηπεδούχοι στο 29’ με τον Δημοσθένους να γράφει το 1-2, σκορ που έμελε να είναι το τελικό τόσο του ημιχρόνου, όσο και του αγώνα, καθώς στην επανάληψη χάθηκαν σημαντικές ευκαιρίες από τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ.

Συγκεκριμένα στο 72’ και στο 83’ ο Ντίσα βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση απέναντι στον Ζερβό χωρίς να μπορέσει να τον νικήσει, ενώ στην εκπνοή του αγώνα ο Πουλιανάκης έφυγε στην αντεπίθεση μόνος του με τον τερματοφύλακα του Δωριέα, πλασάροντας όμως πάνω του.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ζαφείρης Α. και επόπτες οι Ανδριανάκης Ι. και Πετούσης Ι.

Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Χαλκιαδάκης, Πουλιανάκης, Τβαούρι, Αλεξανδρακης, Μερκουλίδης, Ντάγια, Θεοδωράκης, Γκιώνης (84’ Κόκκινος), Ντίσα, Ντολλακάι, Ζούζουλας (63’ Καλαϊτζάκης Διο.).

Δωριέας: Ζερβός, Τσιμπιμπάκης, Μαζιτζής, Αμανάκης, Σαϊτάκης, Εργαζάκης, Καλουδάκης, Γκρεμάι, Δαγκωνάκης, Δημοσθένους, Παϊτέρης.