Με τη νίκη έφυγαν από το Καστέλι οι Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ, οι οποίοι επικράτησαν 1-2 του Δωριέα στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 ΕΠΣΗ.

Καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα οι Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ άνοιξαν το σκορ μόλις στο 10ο λεπτό, όταν μετά από βαθιά μπαλιά του Γκούρο στον Στρατάκη, αυτός με εξαιρετικό πλασέ πέτυχε το 0-1. Στο 40’ χάθηκε καλή ευκαιρία για δεύτερο γκολ, όταν ο Θεοδωράκης βρέθηκε τετ α τετ με τον Μαστραντωνάκη, ο οποίος κατάφερε την τελευταία στιγμή να διώξει.

Ο Δωριέας ισοφάρισε 1-1 στο 47’ με τον Τσιμπιδάκη όταν έφυγε στην αντεπίθεση και με ψύχραιμο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα φέρνοντας τον αγώνα στα ίσα. Ακολούθησε ένα διάστημα καθολικής υπεροχής των Νέων ΕΡΓΟΤΕΛΗ. Αρχικά στο 55’ το δυνατό σουτ του Ανδρουλάκη έδιωξαν δύσκολα σε κόρνερ οι αμυντικοί, ενώ στο 65’ ο Κεβάνι τροφοδότησε τον Ανδρουλάκη το πλασέ του οποίου κατέληξε μόλις άουτ.

Στο 85’ ο Ανδρουλάκης είδε τη μπάλα να σταματά στο δοκάρι μετά το σουτ που επιχείρησε, ενώ στο επόμενο λεπτό ο Στρατάκης με κεφαλιά βρήκε τον Μουρτζάκη και αυτός με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 1-2 δίνοντας τη νίκη στους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γαρεφαλάκης Κων. Μ. και επόπτες οι Περτσελάκης Γ. και Κέφης Δ.

Δωριέας: Μαστραντωνάκης, Μούκα (46’ Συμιανάκης), Κακουλαντωνάκης Σ., Κακουλαντωνάκης Κ., Βιλανάκης, Τσιμπιδάκης, Χίντρι, Λουλάκης, Ζωγραφάκης (25’ Δημοσθένους), Καπουδάκης (75’ Τσακιρίδης).

Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Ιατράκης, Γκούρο, Τσαγκαράκης, Ματαλλιωτάκης, Λίλο, Τσακόνι, Θεοδωράκης (46’ Πακιουφάκης), Χότζα (53’ Κεβάνι), Αναστασιάδης (73’ Μουρτζάκης), Πασπαλάκης (53’ Ανδρουλάκης), Στρατάκης.