Εκτός έδρας νίκη για τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ, οι οποίοι επικράτησαν 3-0 του Δωριέα στο γήπεδο Καστελίου στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 ΕΠΣΗ.

Με το… καλημέρα της αναμέτρησης οι ποδοσφαιριστές του Γιώργου Βλατά πήραν τα ηνία της αναμέτρησης και μαζί το προβάδισμα στο σκορ, όταν στο 2’ έπειτα από πάσα του Γιώργου Καλαϊτζάκη στον Καρδουλάκη, αυτός με ωραίο σουτ πέτυχε το 0-1

Στο 12’ οι Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ έφτασαν κοντά στο δεύτερο γκολ, όμως το πλασέ του Ντίσα μετά την πάσα του Ζούζουλα εξουδετερώθηκε από τον τερματοφύλακα του Δωριέα. Αυτό που δεν έγινε στη φάση αυτή έγινε στο 30’ όταν μετά από κόρνερ του Ζούζουλα ο Πλατοκούκης με καρφωτή κεφαλιά σημείωσε το 0-2, σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο 45λεπτο, καθώς στο 31’ οι γηπεδούχοι στάθηκαν άτυχοι όταν ο Εργαζάκης είχε σουτ στο δοκάρι.

Όπως στην έναρξη του αγώνα, έτσι και σε αυτή της επανάληψης οι Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ βρήκαν άμεσα το δρόμο προς τα δίχτυα και με την συμπλήρωση του 46ου λεπτό έκαναν το 0-3 με κεφαλιά του Ντίσα, έπειτα από γέμισμα του Θεοδωράκη από δεξιά.

Μεγάλη ευκαιρία για γκολ χάθηκε για τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ στο 56’ όταν ο Θεοδωράκης με σουτ έξω από την περιοχή ανάγκασε τον Μπαλίδη και δύσκολη επέμβαση, στην επαναφορά η μπάλα έφτασε στον Ντίσα το σουτ του οποίου εξουδετέρωσε εκ νέου ο τερματοφύλακας του Δωριέα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μπαλίδης Α. και επόπτες οι Χναράκης Δ. και Τζανάκη Μ.

Δωριέας: Ξυρουδάκης (50΄ Ζερβός), Μούκα, Χριστοδουλάκης, Βογιατζάκης, Μαζιτζής, Ζωγραφάκης (68΄ Μαμφράδας), Εργαζάκης, Μαρκάκης (55΄ Σπανάκης), Δημοσθένους, Καλουδάκης (68΄ Φρονιμάκης Κ.), Φραγκεδάκης (50΄ Κρεμάι)

Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Χαλκιαδάκης, φραγκιαδάκης (46’ Κρασανάκης), Τβαούρι (46’ Καλαϊτζάκης Διογένης), Πλατοκούκης, Μερκουλίδης, Τσακόνι, Καρδουλάκης, Καλαϊτζάκης Γιώργος (38’ λ.τ. Ντολακάι), Θεοδωράκης (78’ Πουλιανάκης), Ζούζουλας, Ντίσα (78’ Πακιουφάκης).