Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη 1-3 για τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ επί του ΑΟ Καμινίων στο γήπεδο Αλμυρού, για την 27η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 ΕΠΣΗ.

Οι ποδοσφαιριστές του Αντώνη Φραγκάκη καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, απείλησαν για πρώτη φορά στο 7’ με τον Μπερνίκου να αστοχεί από θέση βολής, με τους γηπεδούχους να «απαντούν» με το πλασέ του Ροβιθάκη το οποίο πέρασε άουτ στο 15’.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Μαυράκης με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ ανάγκασε τον Τζιώτη σε εντυπωσιακή επέμβαση, ενώ στο 34’ ο Μπερνίκου δεν κατάφερε να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα όταν βρέθηκε απέναντί του. Δεν έγινε το ίδιο όμως στο 44’ όταν ο Μπερνίκου και πάλι με ωραία προβολή πέτυχε το 0-1, με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη ο ΑΟΚ κατάφερε να ισοφαρίσει 1-1 στο 58’ όταν έπειτα από λάθος της άμυνας ο Χαλίκης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, για να δώσει εκ νέου το προβάδισμα στους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ ο Μαυράκης όταν με εύστοχο κτύπημα πέναλτι σημείωσε το 1-2.

Στο 72’ ο Δρίτσας έχασε μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει όταν αστόχησε από πλεονεκτική θέση, ενώ το τελικό 1-3 διαμορφώθηκε με τον Κεβάνι στο 92.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Φερετζάκης, με επόπτες τους Κρασαγάκη και Τσαμπουράκη.

ΑΟ Καμινίων: Τζιώτης, Χαλίκης, Καλαϊτζάκης, Κόλας, Τσιλίκα, Τζιώτης, Μπόμης (88’ Καραβιώτης), Γούλας, Θεοδωράκης, Δουκιαντζάκης (80’ Πετούσης), Ροβιθάκης (46’ Κίτσας).

Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Ψιμόπουλος, Μανωλιτσάκης (78’ Κεβάνι), Βενεράκης, Μαυράκης, Μαυρής, Σελαμάι (72’ Λίλο), Στεφανάκης, Μεχμετάι, Μπερνίκου (78’ Πασπαλάκης), Στρατάκης (65’ Δρίτσας), Σταματάκης.