Ήττα 69-62 για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ στην Πάτρα από την Παναχαϊκή στον εξ’ αναβολής αγώνα για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος Γ’ Εθνικής μπάσκετ.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στον αγώνα και εκμεταλλευόμενοι την νωθρότητα και τα αμυντικά λάθη του ΕΡΓΟΤΕΛΗ πήραν από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ, φτάνοντας τη διαφορά ακόμα και στους 11 πόντους (42-31) στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στην συνέχεια η βελτίωση σε άμυνα και επίθεση, οδήγησε τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ στο να μειώσει το σκορ και να μπει και πάλι στη διεκδίκηση του αγώνα, με τους γηπεδούχους όμως να αντιδρούν στην τελευταία περίοδο και να κατακτούν τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα ήταν: 28-19, 42-31, 52-45, 69-62

Παναχαϊκή (Ν. Ζίζηλας): Μοσχοβάκης 16 (4), Τριπολίδης 2, Βανδώρος 3 (1), Χάρης, Νικολάου 19 (2), Κούτρας 11 (1), Κατωπόδης 8, Ψαρρής, Τσουλέας, Γιοβάς 3 (1), Λυμπερέας 3, Μπαρδάκας 4.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Γ. Βισκαδουράκης): Αθανασιάδης 22(4), Μαϊστρέλης2, Γουμενάκης 3, Μπουραντάς, Χριστοδούλου 4(1), Γιαννακόπουλος 4, Μαχαιριανάκης 5, Καραλής 9(1), Κουμάκης, Μπουμπάρης 13.