Σημαντική νίκη 58-60 για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ επί του Κύδωνα στο κλειστό του Κλαδισού στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚ.

Σε ένα αμφίρροπο στη μεγαλύτερη διάρκειά του παιχνίδι, με τη διαιτησία να αφήνει παραπονούμενους τους φιλοξενούμενους, ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ κατάφερε να πάρει τα ηνία του αγώνα στα μισά της δεύτερης περιόδου και να κλείσει το πρώτο ημίχρονο προηγούμενους 24-31, διαφορά η οποία ήταν και η μεγαλύτερη που πήρε στον αγώνα.

Με την έναρξη της επανάληψης ο Κύδωνας άρχισε να μειώνει το σκορ και να ολοκληρώσει την 3η περίοδο έχοντας το προβάδισμα 44-43. Στα τελευταία δέκα λεπτά του αγώνα όμως οι παίκτες του ΕΡΓΟΤΕΛΗ με σωστές επιλογές κατάφεραν να πάρουν τη νίκη, με εύστοχο τρίποντο του Σταράκη και βολές του Μαϊστρέλη.

Τα δεκάλεπτα της αναμέτρησης ήταν: 13-15, 24-31 (ημίχρονο), 44-43, 58-60

Κύδωνας (Γ. Ηλιάκης): Μαγκελάκης 4, Λιονάκης 15(2), Κοκκινάκης, Γιεγιτσίδης 1, Κατσουλάκης, Κουτουλάκης 6(2), Χολέβας 1, Πεντάρης, Λουκάκης 17(1), Σφήκας 6(2), Πρωτογεράκης 6, Καφαντάρης

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Γ. Βισκαδουράκης): Σταράκης 6(2), Μαϊστρέλης 4, Βερτούδος 8, Δαπουλάκης 5(1), Χλιαράς, Καραπάνος, Χριστοδούλου 2, Βισκαδουράκης 2, Πυργιώτης 10, Γουμενάκης 2, Καραλής 21.