Ήττα 2-1 για το Μαρτινέγκο στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Τηγανίτη για την 3η αγωνιστική της Γ’ ΕΠΣΗ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 35’ με τον Στεφανάκη να γράφει με σουτ το 1-0, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε και το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 52’ ο Διβάνης με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ από πλάγια θέση δεξιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας 1-1, ενώ στο 72’ ο Μηλαδόπουλος πέτυχε το 2-1.

Το Μαρτινέγκο έχασε σημαντική ευκαιρία για γκολ στο 75’ όταν ο Ντίσα αστόχησε σε κτύπημα πέναλτι το οποίο είχε πάρει ο Ντίσα, με αποτέλεσμα το 2-1 να είναι και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Διαιτητής του αγώνα ήταν η Σαρόγλου Ε., με επόπτες τους Μπλαβάκη Ε. και Καταχανάκη Η.

Τηγανίτης: Λιόντος, Γιανιούδης (82’ Σπέγκας), Βούρδουλας (55’ Καβρός), Συσκάκης, Μιχελής, Χατζηαθανασίου, Χιώτης, Θεοδωράκης (65’ Μηλαδόπουλος), Ευθυμιάδης (65’ Ζωγραφάκης), Στεφανάκης, Τράξλ.

Μαρτινέγκο: Κίνας, Κρασανάκης, Γαλανάκης (60’ Πιτσούλης), Μερκουλίδης, Μπεκιάι, Γκιώνης (79’ Παπαδάκης), Καλαϊτζάκης Ε., Διβάνης, Ντίσα, Καλαϊτζάκης Γ. (30’ Σφακιανάκης), Χότζα (79’ Κριτσωτάκης).