Ήττα 6-3 από τη Θέρισσο για το Μαρτινέγκο στο γήπεδο του Λίντο, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Γ’ ΕΠΣΗ.

Το σκορ άνοιξε ο Διογένης Καλαϊτζάκης στο 4’ πετυχαίνοντας το 0-1, για να ισοφαρίσει 1-1 στο 15' ο Μπιτάδος και να δώσει προβάδισμα 2-1 στους γηπεδούχους ο Ζγκούρι στο 18’. Ο Ντίσα στο 24’ ισοφάρισε 2-2, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Με την έναρξη της επανάληψης η Θέρισσος ανέκτησε το προβάδισμα με τον Μουλακάκη στο 46’ να σημειώνει το 3-2, ενώ εκ νέου ισοφάρισε το Μαρτινέγκο 3-3 με τον Ντίσα στο 60’.

Ο Ουσταμανωλάκης στο 69’ έγραψε το 4-3, ενώ στο 84’ ο Μυτάρας το 5-3, για να διαμορφώσει το τελικό 6-3 στο 92’ ο Φραγκιαδάκης.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σταυράκης Γ. και επόπτες οι Χριστουλάκης Ε., και Κωνσταντάκη Μ.

Θέρισσος: Αργέντης Γ. (73' Φραγκιαδάκης Β.), Παπουτσάκης, Αργέντης Ε., Γκίκας, Πατελάκης, Κασελάκης, Ζγκούρι, Καραγιωργάκης (58' Ουσταμανωλάκης), Μουλακάκης (82' Μυτάρας), Σταυρατής (89' Σταυρουλάκης), Μπιτάδος

Μαρτινέγκο: Δροσατάκης, Κρασανάκης, Μερκουλίδης (77' Πακιουφάκης), Γαλανάκης, Σκραφνάκης, Ντάγια (77' Ρασούλης), Καλαιτζάκης Δ., Σφακιανάκης (Χότζα), Γκιώνης (77' Καλαιτζάκης Γ.), Διβάνης.