Εκτός έδρας νίκη για το Μαρτινέγκο 2-3 επί του ΠΑΟ στο γήπεδο «Γ. Σκουρέλλος» για την 18η αγωνιστική της Γ’ ΕΠΣΗ.

Καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα οι παίκτες του Μαρτινέγκο, μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και κατάφεραν να πάρουν μια σημαντική νίκη επί ενός αξιόμαχου αντιπάλου. Μόλις στο 6ο λεπτό του αγώνα η ομάδα του Παναγιώτη Κορδονούρη πήρε το προβάδισμα στο σκορ με γκολ του Ρεθεμνιωτάκη, ενώ στο 31’ ο ίδιος παίκτης με κεφαλιά σημείωσε το 0-2

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και στο 35’ μείωσαν 1-2 με τον Φραγκολομανωλάκη, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο. Στο 49’ ο ΠΑΟ έφερε τον αγώνα στα ίσια όταν ο Μηλαθιανάκης ισοφάρισε 2-2, ενώ τη νίκη στο Μαρτινέγκο έδωσε ο Νικολακάκης, ο οποίος στο 81’ πέτυχε το 1-3, σκορ που ήταν και το τελικό της αναμέτρησης.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ζαφείρης Α. και επόπτες οι Μπλαβάκης Ε. και Σαρόγλου Ε.

ΠΑΟ: Καπετανάκης Μ., Χρονάκης (84’ Γιαννακουδάκης), Πουρσανίδης, Καπετανάκης Ι., Ρουκουνάκης, Φραγκομανωλάκης, Μασούκι, Φανουράκης, Πίτσος (84’ Καραλής), Μουντράκης (57’ Τσαγκαράκης), Μαυρογιάννης (28’ Μηλαθιανάκης).

Μαρτινέγκο: Γεωργαντας, Περσκιέφα, Τβαούρι (57’ Τσακιράκης), Τσέρος, Σταμπουλής (81’ Τσορμπατζούδης), Πλατοκούκης, Βίλα (59’ Νικολακάκης), Παρασύρης, Κρανιωτάκης, Τσαγκαράκης, Ρεθεμνιωτάκης (86’ Φανουργιάκης).