Πολύ κοντά σε ένα θετικό αποτέλεσμα έφτασε η ομάδα του Μαρτινέγκο, η οποία σήμερα παρά τις αντίξοες καιρικές συνθήκες, βρήκε μπροστά της και τη διαιτησία, η οποία της στέρησε τουλάχιστον το βαθμό της ισοπαλίας.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 2΄, όταν οι φιλοξενούμενοι βρήκαν το γκολ «από τα αποδυτήρια», με σκόρερ τον Αλεξάκη.

Η ισοφάριση για την ομάδα μας ήρθε στο 33΄. Το παιχνίδι έφερε στα ίσα ο Ψαρολογάκης με μια όμορφη ατομική ενέργεια.

Στην επανάληψη, μία εκ των αλλαγών του Μαρτινέγκο, ο Σάχου έχασε ανεπανάληπτη ευκαιρία, ώστε να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα μας. Παρά το δυνατό αέρα ο ρυθμός της αναμέτρησης ήταν έντονος και γρήγορος με την ομάδα μας να αποδίδει πολύ όμορφο ποδόσφαιρο.

Στο 75΄ οι φιλοξενούμενοι απέκτησαν εκ νέου το προβάδισμα, με τον σκόρερ αυτή τη φορά τον Κοκοσάλη.

Λίγα λεπτά αργότερα ο Παπουτσάκης σκόραρε από κανονική θέση για την ομαδα μας, όμως το γκολ λανθασμένα ακυρώθηκε ως οφσάιντ, με τους ανθρώπους του Μαρτινέγκο να έχουν δικαίως παράπονα για την απόφαση του διαιτητή, για αυτή τη καθαρή φάση.

Πριν την ολοκλήρωση της αναμέτρησης, ο Ψαρολογάκης στο 89΄ είχε ακόμη μια μεγάλη ευκαιρία να πετύχει την ισοφάριση, πράγμα το οποίο όμως δεν συνέβη και η λήξη του αγώνα ήρθε με σκορ 1-2 υπέρ των φιλοξενούμενων.

ΜΑΡΤΙΝΕΓΚΟ ΑΣΗ (Κορδονούρης): Λούρος, Λέσι, Ξυδάκης (63' Νέζα), Κάββαλος, Ντελής, Κίτσιος (54' Πάγια), Κορδονούρης, Γρηγορίου, Μαρής (46' Σάχου), Ψαρολογάκης, Παπουτσάκης (88' Μπουμπάκης)

ΑΟ ΘΕΡΙΣΣΟΥ (Κουτσάκης): Σαβουϊδάκης, Αλεξάκης (70' Σκούρα), Πατεράκης, Μυλωνάκης, Κασελάκης, Κοκοσάλης (88' Καράνταγλης), Αργέντης (70' Καπετανάκης), Αλεξάκης (54' Κάλλας), Ζγκουρί, Μουλακάκης (88' Κλινάκης), Σκούρα