Σε έναν αγώνα διαφήμιση του επιθετικού ποδοσφαίρου, το Μαρτινέγκο νίκησε 5-4 τον Τηγανίτη στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ ΕΠΣΗ.

Το σκορ άνοιξε στο 12ο λεπτό με τον Βιδάκη να πετυχαίνει το 1-0, μετά από σουτ του Χότζα και ασταθή απόκρουση του Καλούδη. Στο 25’ ο Τηγανίτης ισοφάρισε 1-1 με τον Λιάκο ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την αναταραχή στην άμυνα του Μαρτινέγκο.

Οι ποδοσφαιριστές του Αντώνη Φραγκάκη πήραν εκ νέου το προβάδισμα στο 39’ με τον Μαρντάρε να σημειώνει το 2-1, ενώ στο 43’ ο Χότζα με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για να διαμορφώσει το 3-1, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος.

Λίγο πριν τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα στο 57’ ο Βιδάκης ανέβασε το σκορ στο 4-1 όταν έκλεψε τη μπάλα και με ατομική ενέργεια την έστειλε στο αντίπαλο τέρμα. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν 4-2 στο 68’ με γκολ του Στεφανάκη, για να «απαντήσει» το Μαρτινέγκο στο 71’ με τον Ντολλάνι να κάνει το 5-2, έπειτα από ωραία κάθετη πάσα του Μακρυπόδη.

Ο Τηγανίτης μείωσε εκ νέου στο 75’ με τον Στεφανάκη να διαμορφώνει το 5-3, ενώ στις καθυστερήσεις ο Σπέγκας έγραψε το τελικό 5-4

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Βισκαδούρος Α. και επόπτες οι Μαζοκοπάκης Ζ. και Βάγιας Κ.

Μαρτινέγκο: Κοκαράκης, Λυρώνης (60’ Κατσελής), Τελχάι (65’ Σερέτης), Φαϊτάκης, Γαλανάκης (60’ Μουρατάι), Παναγιωτάκης, Μαρντάρε, Ψυχαράκης (35’ Μακριπόδης), Βιδάκης, Χότζα, Φθενάκης (35’ Ντολλάνι).

Τηγανίτης: Καλούδης, Λιάκος (58’ Εριόν), Καβρός, Σοφουλάκης (27’ Σπινθουράκης), Γεωργάκης (46’ Δημητρακόπουλος), Ευθυμιάδης (51’ Μιχελής), Ζαϊμάκης, Στεφανάκης, Βαϊραμάκης (46’ Σπέγκας), Γιανιουδής, Χιώτης.