Νίκη 4-2 με ανατροπή για το Μαρτινέγκο επί του Ηρακλή Νιπιδιτού στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» του Μαρτινέγκο, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β1 ΕΠΣΗ.

Μολονότι βρέθηκαν με δυο γκολ πίσω στο σκορ, οι παίκτες του Αντώνη Φραγκάκη κατάφεραν και έκαναν την ανατροπή παίρνοντας τη σημαντική νίκη. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 19’ με τον Μαλαδάκη να κάνει το 0-1, ενώ στο 32’ ο Λαζανάκης σημείωσε το 0-2 για την ομάδα του. Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Κοζορώνης μείωσε 1-2, σκορ με το οποίο και τελείωσε το πρώτο μέρος.

Στην επανάληψη το Μαρτινέγκο ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή του πιέζοντας για γκολ, δημιουργώντας πολλές φάσεις. Η υπεροχή του καρποφόρησε στο 80’ με τον Χότζα να ισοφαρίζει 2-2, ενώ στο 85’ ο Φαϊτάκης έδωσε το προβάδισμα 3-2, για να «σφραγίσει» την πολύτιμη νίκη και τη μεγάλη ανατροπή ο Χότζα στο 90’ διαμορφώνοντας το τελικό 4-2.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γαρεφαλάκης Κ. και επόπτες οι Κυριακίδης Α. και Κλάδος Γ.

Μαρτινέγκο: Γκέκα, Λυρώνης (46’ Ντολλάνι), Μπατσέλι, Φαϊτάκης, Γαλανάκης (85’ Μουρατάι), Παναγιωτάκης, Χότζα, Ψυχαράκης, Μαρντάρε (46’ Παρασύρης), Βιδάκης (72΄Μακρυπόδης), Κοζορώνης (85’ Τοψής).

Ηρακλής Νιπ.: Θεοδωράκης, Κριτσωτάκης, Γαλανάκης, Διαλεκτάκης, Κολώνιας, Δρακούλης, Δουμανίδης, Δασκαλάκης, Λαζανάκης, Μαλαδάκης, Βουϊδάσκης (30’ Μανούσης).