Με νίκη συνέχισε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις το Μαρτινέγκο, επικρατώντας 1-0 του Ερμή Ατσαλένιου για την 10η αγωνιστική της Β1 ΕΠΣΗ, στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης».

Στην πρώτη καλή στιγμή της αναμέτρησης το Μαρτινέγκο στο 7ο λεπτό έχασε σημαντική ευκαιρία για γκολ, όταν ο Μουρατάι από το ύψος του πέναλτι σούταρε με δύναμη, με τον Χαχλιουτάκη να απομακρύνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

Το σκορ άνοιξε στο 37ο λεπτό, όταν έπειτα από φάουλ του Χότζα ο Βιδάκης έγινε κάτοχος της μπάλας και πάσαρε στον Παρασύρη, ο οποίος με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα πετυχαίνοντας το 1-0.

Το γκολ αυτό έκρινε και την αναμέτρηση, καθώς οι όποιες ευκαιρίες είχαν οι δύο ομάδες στη συνέχεια δεν καρποφόρησαν, με το 1-0 να είναι το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Σκρεπετός Σ. και επόπτες οι Κρασαγάκης Χ. και Τσαμπουράκης Γ.

Μαρτινέγκο: Κουράκης, Λυρώνης (56’ Γαλανάκης), Σερέτης, Μουρατάι (56’ Φαϊτάκης), Παρασύρης (65’ Κατσέλης), Παναγιωτάκης, Χότζα, Ψυχαράκης (79’ Τοψής), Μαρντάρε (65’ Μακρυπόδης), Βιδάκης, Τελχάι.

Ερμής Ατσαλένιου:  Χαχλιουτάκης, Χαριτάκης, Κουμάκης, Μαυροζαχαράκης, Χρονάκης, Μαυρογιαννάκης (60’ Μουντράκης), Καλλέργης, Κωνσταντακόπουλος, Ντουλάκης (46’ Τσαγκαράκης), Δρακάκης (78’ Φραγκάκης), Κουγιός.