Γκολ και θέαμα παρά τις κάκιστες καιρικές συνθήκες για Ελπίδες Ηροδότου και Μαρτινέγκο, οι οποίοι αναδείχθηκαν ισόπαλοι 3-3 στο γήπεδο «Γ. Σκουρέλλος» για την 21η αγωνιστική της Γ’ ΕΠΣΗ.

Στο 12ο λεπτό του αγώνα οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Βλαχάβα, όταν το σουτ που επεχείρησε με την βοήθεια και του δυνατού αέρα, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Το Μαρτινέγκο ισοφάρισε 1-1 στο 21’ με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Νικολακάκη, μετά από χέρι αμυντικού των Ελπίδων Ηροδότου.

Η ομάδα της Νέας Αλικαρνασσού πήρε εκ νέου το προβάδισμα στο 33’ με προβολή του Μυρτέλι, έπειτα από εκτέλεση φάουλ, με το 2-1 να είναι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Το Μαρτινέγκο έφερε τον αγώνα στα ίσα στο 62’ με τον Περσκέφα να πετυχαίνει το 2-2 με προβολή, μετά από σουτ του Κρανιωτάκη και προσωρινή απόκρουση του τερματοφύλακα. Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για να πάρει η ομάδα του Παναγιώτη Κορδονούρη το προβάδισμα, χάθηκε στο 68’, όταν ο Νικολακάκης αστόχησε σε κτύπημα πέναλτι

Ότι δεν έγινε στη φάση αυτή, έγινε στο 76’ όταν με αυτογκόλ του Τουμπάκη έπειτα από φάουλ του Τσέρου, το Μαρτινέγκο πήρε το προβάδισμα 2-3, για να διαμορφώσει το τελικό 3-3 στο 86’ ο Στεφανάκης με απευθείας κτύπημα φάουλ έξω από την περιοχή.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Παπαδοσπυριδάκης Ε. και επόπτες οι Μισάι Δ. και Μπεκιράκης Ι.

Ελπίδες Ηροδότου: Καραλής, Γιαπετζάκης, Γαρεφαλάκης (62’ Αρμενάκης), Βαρανάκης, Τουμπάκης, Βλαχάβας, Στεφανάκης, Μπουγάς (71’ Λουλούδης), Μυρτέλι (80’ Κουμαρτζάκης), Κουκουλής (76’ Μακράκης), Κέρτζος

Μαρτινέγκο: Καλογιαννάκης, Τσακιράκης, Περσκέφα, Τσέρος, Τβαούρι, Πλατοκούκης, Παρασύρης, Νικολακάκης (75’ Ρεθεμνιωτάκης), Γκιώνης (67’ Φανουργιάκης), Ντολακάι (74’ Τσαγκαράκης), Βίλα (70’ Κρανιωτάκης).