Επιβλητική νίκη 5-1 για τα Κανάρια στο γήπεδο «Γ. Σκουρέλλος» επί της Ομόνοιας Καλλιθέας, για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β1 ΕΠΣΗ.

Οι παίκτες του Γιώργου Βλατά μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και μόλις στο 5ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με τον Κόκκα, μετά από φάουλ του Ανδρουλάκη. Δύο λεπτά αργότερα ο Μουρτζάκης με κάθετη πάσα βρήκε τον Θεοδωράκη, το πλασέ του οποίου πέρασε μόλις άουτ.

Στο 17' 2-0 τα Κανάρια πέτυχαν το 0-2, όταν μετά από σουτ του Θεοδωράκη και αδύναμο διώξιμο από την άμυνα της Ομόνοιας ο Μουρτζάκης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, ενώ στο 39’ ο Αναστασιάδης με ατομική ενέργεια ανέβασε το σκορ στο 0-3

Δυο σημαντικές ευκαιρίες για γκολ χάθηκαν για τα Κανάρια στο 39’ και το 42’, όταν και στις δύο φορές η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι σε σουτ του Κόκκα και φάουλ του Θεοδωράκη αντίστοιχα. Το 0-4 έγινε στο 59’ με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Θεοδωράκη το οποίο κέρδισε ο Αναστασιάδης.

Από το 64’ οι γηπεδούχοι αγωνιζόντουσαν με παίκτη λιγότερο, όταν ο Λιβαδίτης αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα για φάουλ στον Ανδρουλάκη και στο 68’ έγινε το 0-5, όταν έπειτα από ελεύθερο του Ντάγια η μπάλα έφτασε στην αντίπαλη περιοχή, από όπου ο Μουρτζάκης με πλασέ την έστειλε στα δίχτυα. Το τελικό 1-5 διαμορφώθηκε στο 75’ με κοντινό πλασέ του Καπανταϊδάκη.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Μαστορίδης Δ. και επόπτες οι Κασαπάκης Α. και Κατσογιάννης Η.

Ομόνοια: Σίμος, Μπαφάκης (65’ Δρακούλης), Τζαμούσης, Λιβαδίτης, Δασκαλάκης, Δατσέρης (40 λ.τ. Μπουρδούβαλης), Παπαδογιωργάκης, Θοδωρής, Καπανταϊδάκης, Χατζηπαναγιώτης (63’ Καραδάκης), Διαλυνάς (79’ Παρασύρης).

Κανάρια: Ντάγια, Χαραλαμπάκης, Κόκκας, Ματαλιωτάκης, Κριτσωτάκης, Τσακόνι (84’ Τζάκο), Θεοδωράκης, Χότζα, Μουρτζάκης (77’ Χαλκιαδάκης), Ανδρουλάκης (69’ Τσαμαντιώτης), Αναστασιάδης (73’ Τζαγκαράκης).