Καλό ποδόσφαιρο και νίκη 0-2 για τα Κανάρια στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τους Νέους Μινωϊκής, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β1 ΕΠΣΗ.

Τα Κανάρια έχοντας την υπεροχή σε όλη σχεδόν την αναμέτρηση, άνοιξαν το σκορ στο 28ο λεπτό όταν ο Περσκέφα με εξαιρετικό σουτ έστειλε τη μπάλα τα δίχτυα του Γεναράκη σημειώνοντας το 0-1.

Παρά την κατοχή της μπάλας και τις χαμένες ευκαιρίες που είχαν οι παίκτες του Παναγιώτη Κορδονούρη, χρειάστηκε να φτάσει η αναμέτρηση στο 86ο της λεπτό για να έρθει το δεύτερο γκολ, όταν ο Κρανιωτάκης με ψύχραιμο πλασέ πέτυχε το 0-2, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Δασκαλάκης Α., με επόπτες τους Κατσογιάννη Η. και Σκρεπέτο Σ.

Νέοι Μινωϊκής: Γεναράκης, Νικηφόρος, Λεμονάκης, Κυριακάκης, Μπαλλάι, Φατζίκης, Μαγάκης, Κουρουγκιαβούρης Γ., Κουρουγκιαβούρης Μ., Χανιωτάκης, Στερνάρας.

Κανάρια: Γεωργαντάς, Περσκέφα, Τβαούρι, Τσέρος, Χότζα, Παρασύρης, Ρεθεμνιωτάκης (84’ Ντολακάι), Σταμπουλής, Φωνιαδάκης (46’ Κρανιωτάκης), Κόκκινος (65’ Κουτάντος), Νικολακάκης (78’ Βίλα).