Ήττα 2-1 για τα Κανάρια από τους Νέους Ηροδότου στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» του Μαρτινέγκο για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β1 ΕΠΣΗ.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν αρκετά καλά τον αγώνα και στο 17’ άνοιξαν το σκορ όταν μετά από σουτ του Γκιώνη και ασθενή απόκρουση του Καραλή ο Βίλα πέτυχε το 1-0, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Η συνέχεια δεν ήταν όμως ανάλογη για τα Κανάρια και στο 50’ μετά από λάθος της άμυνας ο Καρπούζης έγινε κάτοχος της μπάλας και με πλασέ ισοφάρισε 1-1, ενώ τρία λεπτά αργότερα στο 53’ ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι σε χέρι του Χότζα, δείχνοντάς του παράλληλα και την κόκκινη κάρτα

Την εσχάτη των ποινών εκτέλεσε εύστοχα ο Κυπριωτάκης ο οποίος διαμόρφωσε το 1-2, σκορ με το οποίο πήραν τη νίκη οι Νέοι Ηροδότου.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Συναδινάκης, με επόπτες τον Σαμιωτάκη και την Σιγανού.

Κανάρια: Γαλανάκης Γεω., Γαλανάκης Μιχ., Τβαούρι, Χότζα, Κοζανίδης (40’ Κουτάντος), Παρασύρης, Ρεθεμνιωτάκης, Σφακιανάκης, Γκιώνης, Βίλα (45’ Κόκκινος), Νικολακάκης (27’ λ.τ. Τσαγκαράκης, 68’ Κρανιωτάκης).

Νέοι Ηροδότου: Καραλής, Μουντράκης, Κουρουγκιαβούρης (70’ Ριτσόπουλος), Κερκέζος, Τουμπάκης, Μπλαδάκης, Χαλκιαδάκης, Καρπούζης, Κυπριωτάκης, Μπουγάς, Μολλάι (55’ Ιανουζάι).