Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη 4-2 με ανατροπή για τα Κανάρια επί του Γιούχτα 2010 στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» του Μαρτινέγκο, για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β1 ΕΠΣΗ.

Μολονότι οι γηπεδούχοι βρέθηκαν νωρίς πίσω στο σκορ όταν στο 8’ ο Ξενάκης πέτυχε το 0-1, ο Κρανιωτάκης στο 40’ ισοφάρισε 1-1, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος.

Στην επανάληψη ο Γιούχτας 2010 κατάφερε να πάρει εκ νέου το προβάδισμα με τον Ευθυμιάδη στο 50’ να σημειώνει το 1-2, για να φέρει τον αγώνα στα ίσια ο Ρεθεμνιωτάκης στο 57’ πετυχαίνοντας το 2-2.

Τα Κανάρια στη συνέχεια πήραν τον έλεγχο του αγώνα και κατάφεραν στο 75ο λεπτό να πάρουν για πρώτη φορά το προβάδισμα και πάλι με τον Ρεθεμνιωτάκη ο οποίος έκανε το 3-2, για να διαμορφώσει το τελικό 4-2 ο ίδιος παίκτης πετυχαίνοντας χατ τρικ στο 91’. Η ομάδα των Αρχανών ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα παίκτες καθώς στις καθυστερήσεις ο Φραγκουλάκης αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα του διαιτητή.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Χριστουλάκης Ε., με επόπτες τους Δρακουλάκη Κ. και Αξιώτη Ε.

Κανάρια: Γεωργαντάς, Περσκιέφα, Λυμπερίδης, Τσέρος, Χότζα, Κοζανίδης, Ρεθεμνιωτάκης, Βίλα (82’ Σταμπουλής), Κρανιωτάκης (93’ Τσορμπατζούδης), Τσαγκαράκης (91’ Ντολλακάι), Κουτάντος (64’ Φανουργιάκης).

Γιούχτας 2010: Σακαβέλης, Χατζηϊωάννου (84’ Γιαλύτης), Καλομοιράκης, Φραγκουλάκης, Καπετανάκης, Κωνσταντάκης (82’ Αντωνάκης), Ξενάκης, Ευθυμιάδης, Κόκκινος (72’ Μολουδάκης), Γριβάκης, Μιχελουδάκης.