Νίκη για τα Κανάρια τα οποία επικράτησαν 3-0 του Ερμή στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» του Μαρτινεγκο, για την 7η αγωνιστική της Β1 ΕΠΣΗ.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, ξεκινώντας μάλιστα δυναμικά και μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης ο Κρανιωτάκης πέτυχε το 1-0. Ο ίδιος παίκτης στο 35’ πέτυχε το 2-0, σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο μισό της αναμέτρησης.

Εξίσου καλά τα Κανάρια και στο δεύτερο ημίχρονο, έχασαν καλές ευκαιρίες μέσα από τις οποίες θα μπορούσαν να είχαν πετύχει και τρίτο γκολ, κάτι που συνέβη στο 81’ όταν ο Νικολακάκης διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Καρατζάς Γ. και επόπτες οι Κώστας Κ. και Μπαλίδης Α.

Κανάρια: Γαλανάκης, Περσκιέφα, Τβαούρι (46’ Τσακιράκης), Τσέρος, Χότζα, Τσορμπατζούδης (46’ Κόκκινος), Νικολακάκης, Κοζανίδης, Κρανιωτάκης, Τζαγκαράκης (66’ Ντολακάι), Ρεθεμνιωτάκης (57’ Σταμπουλής).

Ερμής: Αμπατζής, Ανδρουλάκης (81’ Αγαπάκης), Τζανής, Δασκαλάκης, Βασιλάκης, Κουλτζής (81’ Φουντουλάκης), Σεραφειμίδης (46’ Τριαματάκης), Παρασύρης, Αυγουστάκης (71’ Χαριστάκης), Ζούζουλας, Ξημεράκης.