Νίκη με ανατροπή για τα Κανάρια, τα οποία επιβλήθηκαν 3-2 της Δόξα Ηρακλείου στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» του Μαρτινέγκο, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β1 ΕΠΣΗ.

Οι ποδοσφαιριστές του Γιώργου Βλατά μπήκαν δυνατά στον αγώνα και μόλις στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης άνοιξαν το σκορ, με τον Μουρτζάκη να πετυχαίνει το 1-0. Παρά τις προσπάθειες που ακολούθησαν στη συνέχεια από τους γηπεδούχους δεν ήρθε άλλο γκολ μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Δόξα Ηρακλείου κατάφερε να «γυρίσει» το ματς, όταν αρχικά ο Κουρής στο 51’ ισοφάρισε 1-1, ενώ λίγο αργότερα στο 59’ ο Σκουτέλης έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους 1-2

Η αντίδραση των Καναρίων ήταν άμεση και στο 70’ με τον Κόκκα πέτυχαν το 2-2, κάνοντας την ανατροπή οκτώ λεπτά αργότερα, όταν ο Χαλκιαδάκης στο 78’ διαμόρφωσε το τελικό 3-2.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ψαρράς Κ., με επόπτες τους Βασάκη Ε. και Μπλαβάκη Ε.

Κανάρια: Ντάγια, Χαραλαμπάκης, Κόκκας, Ματαλιωτάκης, Φαζάκης (67’ Αντωνόπουλος), Τσακόνι, Χαλκιαδάκης, Χότζα, Μουρτζάκης, Τσαμαντιώτης, Ανδρουλάκης (71’ Τζάκο).

Δόξα Ηρ.: Χατζάκης, Τσαγλιώτης (67’ Καβαλέρος), Κυριακάκης, Πετράκης (82’ Τσαπάκης), Παπαδάκης, Νιργιανάκης, Γεωργιανάκης, Σκουτέλης (75’ Στρατάκης), Κουρής, Τσικνάκης, Σαββάκης (46’ Μπέης).