Μια ακόμα νίκη πρόσθεσαν στο ενεργητικό τους τα Κανάρια επικρατώντας 2-1 των Δαφνών στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» του Μαρτινέγκο, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β’ ΕΠΣΗ.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν αρκετά καλά στην αναμέτρηση και πίεζαν από την αρχή για γκολ, κάτι που επετεύχθη στο 14’ όταν μετά από κάθετη πάσα του Κατσούρι στον Σέλε, ο τελευταίος με έξοχο τελείωμα σημείωσε το 1-0.

Η υπεροχή των Καναρίων συνεχίσθηκε και στο 42’ και πάλι ο Σέλε με ωραία κίνηση και σουτ έγραψε το 2-0 με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι Δαφνές ανέβασαν την απόδοσή τους και στο 56’ μείωσαν το σκορ με τον Πατεράκη να μειώνει 2-1, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση. Οι φιλοξενούμενοι στις καθυστερήσεις του αγώνα έμειναν με δέκα παίκτες, καθώς ο Χαλκιαδάκης αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Κανταρτζόγλου, με επόπτες τους Ζιούτο και Δερμιτζάκη.

Κανάρια: Παπαδάκης, Βασιλειάδης, Μαυροειδής, Βασιλάκης Νίκος, Γκαρής, Φοβάκης (72’ Κτιστάκης), Σέλε (72’ Βασιλείου), Πάπα (57’ Καρπαθάκης), Πασπαράκης (57’ Διγενής), Κατσούρι, Σπανάκης (28’ Ελ Γιαχάουι).

Δαφνές: Γιαννακουδάκης, Παπαδάκης, Καλαϊτζάκης (52’ Χαλκιαδάκης), Αργυρούδης (37’ λ.τ. Σηφάκης), Πατεράκης Γ., Φαρσάρης, Τζωρακολευθεράκης, Χατζηνικολάου, Καρτσώνης, Αλεξάκης, Πατεράκης Κ.