Την ήττα με 5-1 γνώρισαν τα Κανάρια στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τις Δαφνές, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Β2 ΕΠΣΗ.

Καλύτεροι οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι στο 17’ με τον Χατζηνικολάου, ενώ στο 29’ ο ίδιος παίκτης πέτυχε το 1-0. Στο 32’ ο Τζωρακολευθεράκης σημείωσε το 0-2 και ένα λεπτό αργότερα ο Πατεράκης ανέβασε το σκορ στο 3-0, με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

Με αυτογκόλ του Νίκου Βασιλάκη έγινε το 4-0 στο 55’, ενώ ο Κατσαβουνης μείωσε 4-1 στο 75΄, για να διαμορφώσει το τελικό 5-1 ο Καρτσώνης στο 86’.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κέφης και επόπτες οι Σαμιωτάκης και Ρεμυδιανάκης.

Δαφνές: Γιαννακουδάκης, Χαλκιαδάκης, Παπαδάκης, Αργυρούδης, Πατεράκης Γ. (82’ Μεταξάκης), Τζωρακοελευθεράκης Ι. (60’ Αλεξάκης), Χατζηνικολάου Κ. (82’ Τζαγκαράκης), Μαραγκάκης, Καρτσώνης, Τζωρακοελευθεράκης Σ., Πατεράκης Κ.

Κανάρια: Παπαδάκης, Βασιλειάδης(46’ Πανδερμαράκης), Μαυροειδής, Ν. Βασιλάκης, Γκαρής, Κατσαβούνης, Κατσούρι, Παπά (61’ Βασιλείου), Μ.Βασιλάκης, Κτιστάκης (61’ Ελ Γιαχιάουι), Καρπαθάκης (78’ Πασπαράκης).

·         Φωτογραφία αρχειου imageonline.