Με επιβλητικό τρόπο ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα Β’ Εθνικής οι Γυναίκες ΕΡΓΟΤΕΛΗ, οι οποίες στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής νίκησαν 6-0 τον Πήγασο Θριασίου στην Ελευσίνα.

Καλύτερες σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης οι Γυναίκες ΕΡΓΟΤΕΛΗ, κάτι που δείχνει και το τελικό σκορ, άνοιξαν το σκορ στο 12ο λεπτό με την Παχάκη να πετυχαίνει το 0-1. Η ίδια παίκτρια στο 34’ σημείωσε το 0-2, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο μισό της αναμέτρησης.

Εξίσου δυνατά μπήκαν και στην επανάληψη οι παίκτριες της Γιάννας Δούκα και στο 50’ η Δρακογιαννάκη σημείωσε το 0-3, ενώ δύο λεπτά αργότερα η Ζήγρα ανέβασε το σκορ στο 0-4. Στο 70’ η Ραπάνη πέτυχε το 0-5, ενώ το τελικό 0-6 διαμόρφωσε με το τρίτο προσωπικό της γκολ η Παχάκη στο 80’.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν η Βογιατζιδάκη, με επόπτες τους Μηλιδώνη και Πετρίδη, όλοι τους από τον σύνδεσμο Πειραιά.

Πήγασος Θρ.: Ψάλτη, Λίπο, Ζιώγα, Καψή, Γαβαλά, Θέου, Παβάλ, Μπαλάξια (63΄Καραμαλίκη), Φουστουρίδου (85’ Τσαφάρα), Αποστολοπούλου (57’ Ισμάκη), Κεσίδου (79’ Πουρσανίδη).

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Γρηγοριάδου (85’ Σημαιάκη), Ηλιάδη, Ξέρα, Δρακωνάκη, Δρακογιαννάκη, Ραπάνη, Φουκάκη (60’ Φανουράκη), Ζήγρα, Παχάκη, Κωτσάκι, Καλέση (68’ Ρέιγκ).