Μια ακόμα νίκη πρόσθεσαν στο ενεργητικό τους οι Γυναίκες ΕΡΓΟΤΕΛΗ, οι οποίες επιβλήθηκαν 5-1 του ΑΟ Χανιά στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» του Μαρτινέγκο, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β’ Εθνικής.

Η ομάδα των Χανίων μπήκε καλύτερα στον αγώνα και κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο σκορ στο 11ο λεπτό, όταν η Κασωμένου πέτυχε το 0-1. Στη συνέχεια όμως οι παίκτριες του ΕΡΓΟΤΕΛΗ ανέκτησαν τον έλεγχο και κατάφεραν να ισοφαρίσουν 1-1 με την Κωτσάκι στο 41’, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχες κατά πολύ καλύτερες των αντιπάλων τους, πήραν το προβάδισμα στο σκορ στο 57’ με την Ξέρα να σημειώνει το 2-1, ενώ στο 81’ η Παχάκη ανέβασε το σκορ στο 3-1, για να διαμορφώσει το 4-1 η Κωτσάκι στο 83’ και να κλείσει το σκορ στο 89’ η Δρακογιαννακη σημειώνοντας το τελικό 5-1

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Τζανιδάκης, με επόπτες τους Σιγανό και Πνευματικάκη.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Γρηγοριάδου, Ξέρα, Καλέση, Ζήγρα, Κωτσάκι, Φανουράκη, Δρακωνάκη, Δρακογιαννάκη, Παχάκη (75’ Παπαδάκη), Ραπάνη, Φουκάκη.

ΑΟ Χανιά: Βασιλείου, Κατσιώτη, Μαρινάκη, Γεωργιακάκη (75’ Καυλαρή), Μελάκη, Στανίκου, Παυλάκη, Κασωμένου (70’ Τσικουδάκη), Τζουτζουράκη, Νιαυραδάκη, Κοτσίφη (72’ Λαγογιάννη).