Ευρεία νίκη 6-0 επί της Δραπετσώνας πέτυχε η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΕΡΓΟΤΕΛΗ στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» του Μαρτινέγκο για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Γυναικών.

Οι γηπεδούχες άνοιξαν το σκορ με την Κωτσάκι στο 10ο λεπτό του αγώνα, ενώ στο 14’ η Δρακογιαννάκη πέτυχε το 2-0. Η Κωτσάκι με το δεύτερο προσωπικό της γκολ στο 20’ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0, ενώ επίσης με δεύτερο γκολ η Δρακογιαννάκη διαμόρφωσε το 4-0 στο 28’.

Η Σαριδάκη στο 35’ πέτυχε το 5-0 με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο, ενώ το τελικό 6-0 διαμορφώθηκε με αυτογκόλ στο 54’ .

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Γρηγοριάδου (46’ Σταμπουλή), Ξέρα, Καλέση (70 Φουκάκη), Ζήγρα, Ρέϊγκ-Παπαδάκη, Κωτσάκι, Φανουράκη, Δρακογιαννάκη (46’ Παπαδάκη), Παχάκη, Δρακονάκη, Σαριδάκη

Δραπετσώνα: Ρόγγου, Νικολάου (73’ Τσάτζο), Παπαθέου (69’ Παπαμαύρου(, Ψαριώτη, Τσίλι, Μουργιανού, Λάλλα (65’ Κούρτη), Λαδοπούλου, Γερασίμου (73’ Καπουσούζη), Κανελοπούλου, Κακαράντζα.