Μια ακόμα νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της η Γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΕΡΓΟΤΕΛΗ η οποία επικράτησε 4-0 στο Περιστέρι του Ατρομήτου, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α’ Εθνικής.

Η πρώτη καλή στιγμή της αναμέτρησης ήταν για τις γηπεδούχες οι οποίες στο 21’ έπειτα από λάθος διώξιμο της άμυνας του ΕΡΓΟΤΕΛΗ είχαν σουτ στο δοκάρι, ενώ στο 29’ το σουτ της Σιδηρά κατέληξε ελάχιστα άουτ.

Το 0-1 έγινε στο 33’ όταν η Σαριδάκη έπειτα από πάσα της Σιδηρά μπήκε μέσα στην περιοχή και με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της Δημητρακοπούλου. Λίγο αργότερα στο 37’ η Σιδηρά με ωραίο σουτ δεν βρήκε στόχο, ενώ στο επόμενο λεπτό μετά από σέντρα της Ξέρα η Δρακογιαννάκη με κεφαλιά πέτυχε το 0-2 με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος.

Εξίσου καλές και στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτριες του ΕΡΓΟΤΕΛΗ συνέχισαν να πιέζουν και στο 56’ η Σαριδάκη με ατομική προσπάθεια και σουτ ανέβασε το σκορ στο 0-3, ενώ το τελικό 0-4 διαμορφώθηκε από την Δρακωνάκη με σουτ μέσα από την περιοχή.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Τίτσας και επόπτες η Τσαγανού και η Λαμπροπούλου.

Ατρόμητος: Δημητρακοπούλου, Παπουτσά (46’ Καραϊωσηφόγλου), Συρμή, Κουκουλοπούλου, Παγουρδή, Δαμουλιανού (62’ Καλελή), Λαδερού (46’ Μαμάνη), Σουράδου (68’ Τασιοπούλου), Κατσάνου, Μισιρλή, Κώστα.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Γρηγοριάδου, Καλέση, Σιδηρά (71’ Ηλιάδη), Φανουράκη, Σαριδάκη, Ξέρα, Δρακογιαννάκη, Σημαιάκη, Χαριτάκη, Δρακωνάκη (85’ Λάρου Μελίνα), Ραπάνη (71’ Τζανάκη).