Συνεχίζει το απόλυτο νικών η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΕΡΓΟΤΕΛΗ η οποία νίκησε 4-0 εντός έδρας την Αγία Παρασκευή, για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α’ Εθνικής Γυναικών.

Η υπεροχή της ομάδας του ΕΡΓΟΤΕΛΗ ήταν συνεχής με την πρώτη καλή ευκαιρία να έρχεται στο 4ο λεπτό όταν το σουτ της Σιδηρά κατέληξε μόλις άουτ, ενώ πέντε λεπτά αργότερα στο 9’ η Σαριδάκη με σουτ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ πετυχαίνοντας το 0-1. Η ίδια παίκτρια στο αμέσως επόμενο λεπτό είδε τη μπάλα μετά το σουτ της να περνά λίγο άουτ.

Στο 34’ μετά από φάουλ της Σιδηρά η Κωνσταντοπούλου με κεφαλιά πέτυχε το 0-2, ενώ στο 40’ η Ραπάνη με έξοχη ατομική προσπάθεια πέρασε μέσα στην αντίπαλη περιοχή και με πλασέ ανέβασε το σκορ στο 0-3, με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ σφράγισε τη νίκη του στο 50’ όταν με ασύλληπτο κτύπημα φάουλ λίγο κάτω από τη σέντρα και από πλάγια θέση, η Σιδηρά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το 0-4, σκορ που έμελε να είναι και το τελικό καθώς στο 71’ η Σαριδάκη σταθηκε άτυχη με το σουτ που επιχείρησε να κτυπά στο δοκάρι.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν η Κωτσομούρη, με επόπτες την Ηλιοπούλου και τον Καραγιάννη.

Αγία Παρασκευή: Δασκαλοπούλου, Αραπάκου, Μάμανη (46’ Τζεμπετζή), Μαστοράκη, Γιαννόγλου, Δούλιε, Δεσπολάρη, Σταμπουλή (8’ Μαϊδιώτη), Κοντογώνη, Πετράκη, Χαρίτου (46’ Τοπαλίδη).

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Γρηγοριάδου (81’ Λιατίφη, Κωνσταντοπούλου, Δρακωνάκη (81’ Λάρου Μελίνα), Δρακογιαννάκη (46’ Ξέρα), Φανουράκη, Ραπάνη (61’ Σημαιάκη), Σιδηρά, Τούνα, Γουνάκη, Κιουτάχιαλη, Σαριδάκη.