Την ήττα με 1-0 γνώρισε ο Εργοτέλης πριν από λίγο από την Σέρβικη Σμετερέβο(Α΄ κατηγορίας) στο πρώτο του φιλικό στο Βελιγράδι. Το γκολ σημείωσε  στο 85 λεπτό ο Ντραγκίσεβ...

Την ήττα με 1-0 γνώρισε ο Εργοτέλης πριν από λίγο από την Σέρβικη Σμετερέβο(Α΄ κατηγορίας) στο πρώτο του φιλικό στο Βελιγράδι. Το γκολ σημείωσε  στο 85 λεπτό ο Ντραγκίσεβιτς όμως οι «κιτρινόμαυροι» διαμαρτύρονται για καθαρό πένελτι που δεν δόθηκε σε ανατροπή του Ογκνιένοβιτς στο 65 λεπτό. Μέχρι και το 75 λεπτό ο Εργοτέλης στάθηκε πολύ καλά στο γήπεδο, δημιουργώντας ευκαιρίες, όμως οι αλλαγές που έγινα επηρέασαν το ρυθμό του αγώνα…

Ο Εργοτέλης είχε τέσσερις ευκαιρίες στο πρώτο μισό με τους Κοιλιάρα, Τζούνιορ ενώ ο Νατσέφσκι είχε ένα απ΄ ευθείας φάουλ που έφυγε λίγο άουτ και μία κεφαλιά από εκτέλεση κόρνερ.

Η ενδεκάδα με την οποία ξεκίνησαν οι «κιτρινόμαυροι»το φιλικό είναι: Δασκαλάκης, Κορδονούρης, Κένεντι, Ανυφαντάκης, Χίμπλιγκερ, Τζούνιορ, Κοιλιάρας, Φραγκουλάκης, Μελισσάς, Ογκνιένοβιτς και Νατσέφσκι.

Στο β΄ ημίχρονο ξεκίνησαν οι: Δασκαλάκης, Μιλάντιν, Ματθαιάκης, Κεφαλούκος, Κορδονούρης, Τζούνιορ (70΄Πηγιάκης), Γραμμόζης, Τάσιτς, Χατζί, Ογκνιένοβιτς (70΄ Καρέλης), Νατσέφσκι.

Σμετερέβο: Ραντάνοβιτς, Πέτροβιτς, Πόποβιτς, Άντριτς, Νταγκίσεβιτς, Ραντοσάλεβιτς, Νοβάκοβιτς, Ζέτσεβιτς, Τζουράτσοβιτς, Κασούμ.

Στο β΄ ημίχρονο ξεκίνησαν οι: Νίκολιτς, Σάβισιτς.

(Oι φωτογραφίες είναι από την προετοιμασία της ομάδας στο Βελιγράδι).