Η ομάδα του Βασίλη Πλεσίτη είχε σε μεγάλη μέρα τον Νίκο Καρέλη, o οποίος πέτυχε χατ-τρικ (32’, 39’, 51’), και πήρε την πρόκριση στον επόμενο γύρο πανηγυρικά. ...

Στο 32ό λεπτό της αναμέτρησης ο Καρέλης θα ανοίξει το σκορ, ενώ, επτά λεπτά αργότερα (39’), ο ίδιος παίκτης θα διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του και συνάμα τα δικά του.
Έξι λεπτά από την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου (51’), ο Νίκος Καρέλης θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 3-0, σημειώνοντας παράλληλα χατ-τρικ.

Στο 56ό λεπτό του αγώνος, ο Αποστολάκης θα σημειώσει το 4-0. Στο 64’ ο Φραγκιαδάκης θα κάνει το 5-0. Ενώ, οκτώ λεπτά αργότερα (72’), ο Δρακούλης θα σημειώσει το 6-0. Οι Μεσαρίτες το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν τον δείκτη του σκορ με τον Αντ. Ξεκαρδάκη στο 81ό λεπτό του παιχνιδιού.

Συνθέσεις ομάδων:

Ερ. Εργοτέλη: Καβουσάκης (60’ Χωματάς), Πηγιάκης, Χαλκιαδάκης, Κανδυλάκης, Σεληνιωτάκης, Πουλάκης, Φραγκιαδάκης, Γιακουμάκης Μ., Καρέλης (60’ Δρακούλης), Αποστολάκης (63’ Γιακουμάκης Γ.), Ανωγιαννάκης.

Μοίρες: Μοσχονάς, Ρινακάκης, Σαββάκης, Μαλλιαράκης (50’ Τσιρκίνης), Ροβιθάκης (50’ Βιδάκης), Δασκαλάκης, Ξεκαρδάκης Γ., Γκιόνκοφ, Ερμάλ (75’ Κωτίδης), Ξεκαρδάκης Ι., Ξεκαρδάκης Α.