Γήπεδο: Παγκρήτιο Στάδιο Διαιτητής: Β. Τεροβίτσας (Αιτ/νανίας) Βοηθοί: Γ. Πάνου (Αιτ/νίας), Χ. Σωτηρόπουλος (Αχαϊας) Τέταρτος διαιτητής: Πολατιάν Λ. (Πέλλας) ...

Γήπεδο: Παγκρήτιο Στάδιο
Διαιτητής: Β. Τεροβίτσας (Αιτ/νανίας)
Βοηθοί: Γ. Πάνου (Αιτ/νίας), Χ. Σωτηρόπουλος (Αχαϊας)
Τέταρτος διαιτητής: Πολατιάν Λ. (Πέλλας)
Σκόρερ: 41' Κορδονούρης-60' Νικολάου
Κίτρινες κάρτες: Χίμπλιγκερ - Κουμορτζί, Μπερτέ, Σκούφαλης, Σπυρόπουλος
Εισιτήρια: 1.530
Εισπράξεις: 15.340

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

7' Σουτ του Σπυρόπουλου από τ' αριστερά, η μπάλα κόντραρε στα σώματα και έφθασε στο ύψος της μικρής περιοχής όπου ο Πόζα μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια μπροστά από τον Τζιμπούρ που ακολούθησε την φάση.
10' Έξυπνη σέντρα του Νικολάου από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε χαμηλά και έφθασε στον Πλετς που ήταν σε πλεονεκτική θέση αλλά το πλασέ του αμυντικού των φιλοξενουμένων ήταν απογοητευτικό, στέλνοντας την μπάλα πάνω από την εστία του Πόζα.
21' Σέντρα του Κοιλιάρα από τα δεξιά, ο Μελισσάς πήρε την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι αλλά ο Κρέσιτς έπεσε και μπλόκαρε την μπάλα.
35' Πάσα του Σπυρόπουλου στον Γουνδουλάκη στο ύψος της μεγάλης περιοχής, εκείνος προτίμησε να σουτάρει στην κίνηση αντί να κάνει κοντρόλ, με αποτέλεσμα η μπάλα να περάσει πολύ ψηλά από την εστία του Πόζα.
37' Σουτ του Μελισσά από τα τριάντα μέτρα περίπου, η μπάλα πολύ μακριά από την εστία του Κρέσιτς
41' ΓΚΟΛ! Ωραία προσπάθεια του Γραμμόζη απο τ' αριστερά, απέφυγε με προσποίηση τον Γουνδουλάκη και έβγαλε τη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, εκεί όπου βρισκόταν αμαρκάριστος ο Κορδονούρης που με «καρφωτή» κεφαλιά έκανε το 1-0.

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

58' Μακρινό σουτ του Μανιάτη, ο Πόζα θα μπλοκάρει τη μπάλα χωρίς πρόβλημα.
60' ΓΚΟΛ! Εκτέλεση κόρνερ του Τζιμπούρ απο τα δεξιά, πρώτη κεφαλιά ο Μπερτέ, δεύτερη ο Πλετς και ο Νικολάου με τακουνάκι στην μικρή περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. 1-1.
66' Εξαιρετική κάθετη πάσα του Τζιμπούρ στον Γουνδουλάκη που πέρασε στο σπριντ τον Κορδονούρη αλλά δεν έκανε καλό πλασέ, δίνοντας την ευκαιρία στον Πόζα ν' απομακρύνει με τα πόδια.
68' Ωραίο κοντρόλ του Τζιμπούρ με το στήθος και γυριστό σουτ από τα δεξιά της περιοχής, η μπάλα πάνω από την εστία του τερματοφύλακα μας.
84' Σέντρα του Σκούφαλη απο τα δεξιά, ο Σιαλμάς έκανε το πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.
88' Διαγώνιο σουτ του Σπυρόπουλου από τα αριστερά, η μπάλα θα φύγει άουτ.

Εργοτέλης (Νίκος Καραγεωργίου): Πόζα, Χατζί (74' Φραγκουλάκης), Χίμπλινγκερ, Κορδονούρης, Μιλάντιν, Κοιλιάρας (67' Κουτσιανικούλης), Μελισσάς, Τζούνιορ, Γραμμόζης, Θεοδωρίδης, Ογκνιένοβιτς (83' Νατσέφσκι)

Πανιώνιος (Εβαλντ Λίνεν): Κρέσιτς, Σπυρόπουλος, Πλετς, Μπερτέ, Μανιάτης, Μάκος, Κουμορτζί (82' Σιαλμάς), Νικολάου, Φερνάντες (46' Σκούφαλης), Τζιμπούρ, Γουνδουλάκης