Γήπεδο: Βοηθητικό Παγκρήτιου σταδίου Σκόρερ: 46’ Ματθαιάκης, 53’ Κουτσιανικούλης, 75’ Ανυφαντάκης, 87’ Νατσέφσκι Φάσεις και γκολ: Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ...

Γήπεδο: Βοηθητικό Παγκρήτιου σταδίου
Σκόρερ: 46’ Ματθαιάκης, 53’ Κουτσιανικούλης, 75’ Ανυφαντάκης, 87’ Νατσέφσκι

Φάσεις και γκολ:

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Σύνθεση Εργοτέλη: Δασκαλάκης, Κορδονούρης, Χίμπλιγκερ, Γιαλούσης, Μιλάντιν, Γραμμόζης, Φραγκουλάκης, Θεοδωρίδης, Τάσιτς, Μπουντιμίρ, Ογκνιένοβιτς.

10’ Κάθετη πάσα του θεοδωρίδη στον Μπουντιμίρ, αυτός θα βγει τετ-α-τετ με τον γκολκίπερ του Γιούχτα, όμως το πλασέ που επιχείρησε βγήκε άουτ.
15’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γραμμόζη από τα τριάντα περίπου μέτρα, η μπάλα θα περάσει δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του τερματοφύλακα των «πρασίνων».
38’ Σέντρα του Φραγκουλάκη από τα αριστερά, ο Γιαλαμάς διώχνει σε κόρνερ προτού Μπουντιμίρ.
41’ Σουτ του Μπουντιμίρ έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
45’ Εκτέλεση κόρνερ από τον Πίτσο, κεφαλιά του Λουλιάδη, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Δασκαλάκη.

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Σύνθεση Εργοτέλη: Αθανασίου, Ματθαιάκης, Χελά, Ανυφαντάκης, Σαρρής, Πηγιάκης, Μελισσάς, Κοιλιάρας Δ., Κουτσιανικούλης, Καρέλης, Νατσέφσκι.

46’ ΓΚΟΛ! Σέντρα του Κουτσιανικούλη από τα αριστερά, σουτ του Ματθαιάκη πάνω στην κίνηση, η μπάλα στα δίχτυα. 1-0.
53’ ΓΚΟΛ!
Σέντρα του Ματθαιάκη ξανά από τα αριστερά, ο Κουτσιανικούλης είναι ο αποδέκτης της μπάλας και με άψογο κοντρόλ και πλασέ πάνω στην κίνηση θα κάνει το 2-0.
57’ Σουτ του Καρέλη από την αριστερή γωνία της μικρής περιοχής, ο Γιαλαμάς διώχνει με τα πόδια σε κόρνερ.
69’ Εκτέλεση κόρνερ του Τσαφαντάκη από τα δεξιά, κεφαλιά του Παρθενάκη, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Αθανασίου.
75’ ΓΚΟΛ! Ο Κοιλιάρας θα εκτελέσει το κόρνερ από τα δεξιά, ο Ανυφαντάκης θα πάρει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι και θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 3-0.
87’ ΓΚΟΛ! Στην τελευταία φάση του αγώνος ο Κοιλιάρας Δ. έκανε καταπληκτική κούρσα από τα δεξιά, περνώντας τρεις παίκτες από την ομάδα των Αρχανών, έβγαλε την κάθετη πάσα εκεί όπου ήταν ο Νατσέφσκι που με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο βοηθητικό γήπεδο του Παγκρήτιου σταδίου, 4-0.

* Ατομικό πρόγραμμα εκγύμνασης ακολούθησαν οι Χατζί (διάστρεμμα στον αριστερό αστράγαλο), Κεφαλούκος (ενοχλήσεις στο δικέφαλο), Κοιλιάρας Ι. (ενοχλήσεις στη μέση), Πόζα (ενοχλήσεις στους προσαγωγούς) και Τζούνιορ (ενοχλήσεις στον τετρακέφαλο). Ο Πασχάλης Μελισσάς εντάχθηκε στο κανονικό πρόγραμμα, ενώ, αγωνίσθηκε και 45 λεπτά στην φιλική αναμέτρηση με αντίπαλο τον Γιούχτα.

** Η αυριανή προπόνηση είναι προγραμματισμένη στις 17:00 στο βοηθητικό γήπεδο του Παγκρήτιου σταδίου.