ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: 5η Γήπεδο: «Καυταντόγλειο» Διαιτητής: Παμπορίδης (Κιλκίς) Βοηθοί: Βλάχος (Γρεβενών), Αναστασόπουλος (Αρκαδίας) 4ος ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γκαϊτατζής Θ....

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: 5η
Γήπεδο: «Καυταντόγλειο»
Διαιτητής: Παμπορίδης (Κιλκίς)
Βοηθοί: Βλάχος (Γρεβενών), Αναστασόπουλος (Αρκαδίας)
4ος ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γκαϊτατζής Θ. (Δράμας)
Σκόρερ: 41 Καραλιόπουλος, 48’ Μπούσι – 19 Τζούνιορ (Πεν.)
Κίτρινές κάρτες: Ουέλινγκτον, Καραλιόπουλος, Φαβάλι, Μπούσι, Σίκοφ, Κόβατς, Περόνε - Ογκνιένοβιτς, Γραμμόζης.

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

7' Σουτ του Τάσιτς, η μπάλα περνάει άουτ.
14' Ο Ογκνιένοβιτς γίνεται ο πρώτος παίκτης της αναμέτρησης που αντικρίζει την κίτρινη κάρτα του διαιτητή.
17’ Ο Χατζί ανατρέπεται από τον Σαρακατσάνο και ο διαιτητής δείχνει την άσπρη βούλα.
17’ Ο Τζούνιορ αναλαμβάνει την εκτέλεση του πέναλτι, νικάει τον Κόβατς και ανοίγει το σκορ για τον Εργοτέλη. 1-0.
19' Ο Καραλιόπουλος χάνει μεγάλη ευκαιρία μπροστά στον Πόζα, αφού δεν μπορεί να νικήσει τον τερματοφύλακα του Εργοτέλη.
40’ Ο Καραλιόπουλος εκτελεί απ’ ευθείας φάουλ έξω από την περιοχή, η μπάλα πηγαίνει στη δεξιά γωνία του Πόζα και ο Απόλλωνας ισοφαρίζει σε 1-1.
45' Ο Ουέλινγκτον γίνεται ο δεύτερος παίκτης της αναμέτρησης που αντικρίζει την κίτρινη κάρτα του διαιτητή.

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

48’ Δυνατό σουτ του Μπούσι έξω από την περιοχή, η μπάλα στη δεξιά γωνία του Πόζα και η Καλαμαριά παίρνει προβάδισμα με 2-1.
49' Ο Καραλιόπουλος γίνεται ο τρίτος παίκτης της αναμέτρησης που αντικρίζει την κίτρινη κάρτα του διαιτητή.
51' Ο Φαβάλι γίνεται ο τέταρτος παίκτης της αναμέτρησης που αντικρίζει την κίτρινη κάρτα του διαιτητή.
58' Ο Μπούσι γίνεται ο πέμπτος παίκτης της αναμέτρησης που αντικρίζει την κίτρινη κάρτα του διαιτητή.
73' Ο Ογκνιένοβιτς κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, ο Κόβατς αποκρούει.
80' Ο Γραμμόζης γίνεται ο έκτος παίκτης της αναμέτρησης που αντικρίζει την κίτρινη κάρτα του διαιτητή.
85' Ο Σίκοφ γίνεται ο έβδομος παίκτης της αναμέτρησης που αντικρίζει την κίτρινη κάρτα του διαιτητή.
90+4' Ο Κόβατς γίνεται ο όγδοος παίκτης της αναμέτρησης που αντικρίζει την κίτρινη κάρτα του διαιτητή.
90+5' Ο Περόνε γίνεται ο ένατος παίκτης της αναμέτρησης που αντικρίζει την κίτρινη κάρτα του διαιτητή.

ΑΠ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Μάκης Κατσαβάκης): Kόβατς, Γαλανόπουλος, Σίκοφ, Στάθης (46' Μπούσι / 83' Ζαπρόπουλος), Καραλιόπουλος, Περόνε, Σπυριδάκης, Παπαδόπουλος, Σαρακατσάνος (28' Φαβάλι), Ουέλινγκτον, Αμπονσά

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νίκος Καραγεωργίου): Πόζα, Κορδονούρης, Χίμπλινγκερ, Χατζί (65' Θεοδωρίδης), Ογκνιένοβιτς, Γραμμόζης, Ανυφαντάκης, Μελισσάς (71' Μπουντιμίρ), Τζούνιορ, Μιλάντιν (78' Κοιλιάρας Δ.), Τάσιτς