Για όγδοο συνεχόμενο παιχνίδι ο Εργοτέλης έμεινε μακριά από τη νίκη αφού ηττήθηκε σήμερα στο Αιγάλεω με σκορ 2-0. Το παιχνίδι ήταν πολύ κλειστό κ...

Το παιχνίδι ήταν πολύ κλειστό και η ομάδα που θα πετύχαινε πρώτη γκολ θα είχε και το πλεονέκτημα για τη νίκη. Οι γηπεδούχοι ήταν πιο τυχεροί αφού προηγήθηκαν στην πρώτη (και μοναδική σε όλο το α' ημίχρονο) αξιόλογη φάση που δημιουργήθηκε μπροστά στις δύο εστίες. Στο 15΄ ο Μουστόγιαννης πέρασε τη μπάλα στην περιοχή του Πόζα, ο Νικολόπουλος την άφησε για τον Κουμορτζί, ο οποίος με δυνατό σουτ έγραψε το 1-0.

Από εκεί και πέρα, το Αιγάλεω με αμυντική τακτική κρατούσε μακριά από την περιοχή του Κίεζεκ τους «κιτρινόμαυρους». Στη συνέχεια έδωσε χώρο στον Εργοτέλη και προσπάθησε να «χτυπήσει» στις αντεπιθέσεις, ενώ έχασε ευκαιρίες με τον Σκοπελίτη στο 69΄ και τον Τσέζαρεκ στο 84΄. Ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό 2-0 στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Λίγο πριν το τέλος αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα ο Χατζί.

Διαιτητής: Μπριάκος (Ηπείρου)

Κίτρινες: Παπουτσής, Ομο - Χατζί (2), Τζούνιορ

ΑΙΓΑΛΕΩ (Γιώργος Χατζάρας): Κίεζεκ, Παπουτσής, Κουμπαρούλης, Σίμανεκ, Ποπόφ, Μουστογιάννης, Κουμορτζί (66΄ Εντουσέι), Σκοπελίτης, Τσάτσος (69΄ Πετρόπουλος), Τσέζαρεκ, Νικολόπουλος (60΄ Ομο)

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νίκος Καραγεωργίου): Εργοτέλης: Πόζα, Σταυρακάκης, Κορδονούρης, Ζαπρόπουλος, Κένεντι (54΄ Κακλαμάνος), Τζούνιορ (79΄ Μπάρτσικ), Τάσιτς, Χατζί, Κοιλιάρας, Μελισσάς, Γιάντσουκ (72΄ Νατσέφσκι).