Δεν ανέδειξε νικητή η αναμέτρηση ανάμεσα στον Ρούβα και τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ, με τις δύο ομάδας να αναδεικνύονται ισόπαλες 1-1, για την 21η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ.

Οι Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και μόλις στο 3ο λεπτό έχασαν μοναδική ευκαιρία για γκολ, όταν μετά από σέντρα του Τσαμαντιώτη ο Γκούρο με κεφαλιά είδε τη μπάλα να σταματά στο κάθετο δοκάρι. Παρόλα αυτά ο Ρούβας κατάφερε να ανοίξει το σκορ, όταν στο 20’ μετά από κόρνερ η μπάλα κατέληξε στον Βιολάκη και με σουτ μέσα από την περιοχή πέτυχε το 1-0.

Νέα σημαντική ευκαιρία για γκολ χάθηκε για τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ στο 46’ όταν ο Πακιουφάκης βρέθηκε μόνος απέναντι στον τερματοφύλακα με τον τελευταίο να διώχνει δύσκολα κόρνερ με τα πόδια. Δέκα λεπτά αργότερα στο 56’ μετά από σέντρα του Κόκκα ο Περσκιέφα με σουτ ανάγκασε τον Ζερβό σε δύσκολη επέμβαση.

Το γκολ της ισοφάρισης ήρθε στο 65’ όταν έπειτα από σέντρα του Τσαμαντιώτη από αριστερά, η μπάλα κατέληξε στον Πακιουφάκη και αυτός με δυνατό σουτ πέτυχε το 1-1. Οι γηπεδούχοι από το 74’ αγωνιζόντουσαν με παίκτη λιγότερο μετά την κόκκινη κάρτα που αντίκρισε ο Φουκάκης.

Στο 86’ ο Θεοδωράκης ανατράπηκε αντικανονικά μέσα στην περιοχή με τον διαιτητή να μην δίνει την παράβαση, ενώ στις καθυστερήσεις και ενώ έβγαινε στην αντεπίθεση ο Τσακόνι την σταμάτησε για φάουλ χωρίς να αφήσει το πλεονέκτημα

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ζαφείρης Α. και επόπτες οι Θέμελη Π. και Αναστασιάδης Δ.

Ρούβας: Ζερβός, Μαυρογιαννάκης, Φάκας, Προκοπάκης, Φουκάκης, Γούλας (67’ Νικολάου), Βιολάκης (88’ Γιαννακόπουλος), Ξημεράκης, Κουτάντος (77’ Τερζίδης), Πρίφτη, Πριμανάκης (87’ Νικάκης).

Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Ιατράκης, Περσκιέφα, Κόκκας, Ματαλλιωτάκης, Τσέρος, Χότζα (46’ Τσακόνι), Γκούρο (46’ Πακιουφάκης), Αναστασιάδης, Μουρτζάκης (66’ Κεβάνι), Σαμπροβαλάκης (71’ Θεοδωράκης), Τσαμαντιώτης.