Με τη νίκη να… αλλάζει χέρια συνέχεια, ο ΠΑΟ Γουβών κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Νέων ΕΡΓΟΤΕΛΗ και να επικρατήσει 4-3 στο γήπεδο της Χερσονήσου, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 ΕΠΣΗ.

Οι Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ μπήκαν αρκετά καλά στον αγώνα και από νωρίς πήραν τα ηνία του, δημιουργώντας καλές προϋποθέσεις για γκολ, κάτι που πέτυχαν στο 20’ με τον Μαυρή να πετυχαίνει το 0-1, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μπερνίκου σημείωσε το 0-2.

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν, κατάφεραν να φέρουν τον αγώνα στα «ίσια» και με δυο γκολ του Κωτούλα στο 28’ και το 31’, ισοφάρισαν 2-2, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Εξίσου συναρπαστική σε εξέλιξη ήταν και η επανάληψη, με τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ να παίρνουν εκ νέου το προβάδισμα στο 61’ με τον Μαυρή ο οποίος σκόραρε το 2-3, για να ισοφαρίσουν εκ νέου οι Γούβες με τον Ποριώτη στο 68’ να κάνει το 3-3, ενώ στο 80’ ο Καρύδης έδωσε τη μεγάλη νίκη στους γηπεδούχους, διαμορφώνοντας το τελικό 4-3.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σφακιανάκης, με επόπτες την Θέμελη και τον Καζόγλου.

ΠΑΟ Γουβών: Βενέρης, Χρήστου, Τσιμηνικάκης, Χούπι, Μηλάκης, Ποριώτης, Νερατζάκης (72’ Καρύδης), Κωτούλας (92’ Χάνος), Περβολαράκης, Μαραγκάκης (72’ Παντερμαράκης), Γκούρο (61’ Σωμαράκης).

Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Λέση, Μεχμετάι, Σταματάκης, Μαυράκης, Μαυρής, Λίλο (78’ Χαριτάκης), Στρατάκης (78’ Σελαμάι), Στεφανάκης, Μπερνίκου, Πασπαλάκης (85’ Δρίτσας), Κεβάνι (69’ Μανωλιτσάκης).