Πολύ καλή εμφάνιση και επιβλητική νίκη για τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ οι οποίοι νίκησαν 5-1 τον Πήγασο στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 ΕΠΣΗ.

Μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης ο Σφακιανάκης με κεφαλιά πέτυχε το 1-0, ενώ στο 33’ ο Ντίσα με εξαιρετικό πλασέ μετά από όμορφη αντεπίθεση σημείωσε το 2-0, ενώ στο 41’ ο Τσακόνι με ωραία μπαλιά τροφοδότησε τον Ντίσα, ο οποίος με το δεύτερο προσωπικό του γκολ ανέβασε το σκορ στο 3-0, με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Εξίσου καλοί και στην επανάληψη οι παίκτες του Γιώργου Βλατά πέτυχαν το 4-0 με τον Καλαϊτζάκη στο 57’, ενώ ο Τσακόνι στο 68’ έγραψε το 5-0, με τον Πήγασο να πετυχαίνει το «γκολ της τιμής» στο 89’ με τον Κυριακάκη διαμορφώνοντας το τελικό 5-1

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Δρακωνάκης, με επόπτες τους Μπλαβάκη και Καταχανάκη.

Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Δροσατάκης, Μουλιανάκης, Ταφβαούρι, Πλατοκούκης, Μερκουλίδης, Ντάγια, Ζούζουλας, Τσακόνι, Ντίσα, Σφακιανάκης, Καλαϊτζάκης Δ..

Πήγασος: Σκουραδάκης, Κυριακάκης, Φαιδρός, Κενδριστάκης, Χατίγια, Μπιμπάκης, Αγγέλι, Χριστοφής, Καταρτζής Θ., Καταρζτής Μ., Μουσταφά.