Την ήττα 5-2 γνώρισαν οι Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ από τον Πήγασο στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» του Μαρτινέγκο στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 ΕΠΣΗ.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και στο 12ο λεπτό του αγώνα άνοιξαν το σκορ με τον Κωνσταντόπουλο να πετυχαίνει το 0-1, ενώ στο 24’ ο Νοδαράκης σημείωσε το 0-2. Σημαντική ευκαιρία για γκολ χάθηκε για τον Πήγασο στο 35’ όταν ο Οικονομάκης αστόχησε σε κτύπημα πέναλτι.

Νωρίς στην επανάληψη στο 46’ ο Οικονομάκης ανέβασε το σκορ στο 0-3, με τους γηπεδούχους να μην μπορούν να αντιδράσουν και να γίνει στο 52’ το 0-4 με τον Αγγελή και στο 62’ το 0-5 με σκόρερ τον Κανταρτζή

Η αντίδραση των Νέων ΕΡΓΟΤΕΛΗ βγήκε στη συνέχεια με τον Γκούρο στο 52’ να μετατρέπει σε γκολ το πέναλτι που κέρδισε και να διαμορφώνει το 1-5, ενώ και πάλι ο Γκούρο στο 79’ με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Περσκιέφα διαμόρφωσε το τελικό 2-5.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Δασκαλάκης Ι. και επόπτες οι Γαρεφαλάκης Ε. και Καρατζάς Γ.

Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Ιατράκης, Γκούρο, Περσκιέφα, Κόκκας, Κριτσωτάκης, Λίλο (46’ Αναστασιάδης), Κεβάνι (46’ Πακιουφάκης), Ανδρουλάκης, Σαμπροβαλάκης (63’ Μουρτζάκης), Πασπαλάκης (59’ Τσαμαντιώτης), Θεοδωράκης.

Πήγασος: Σκουραδάκης, Κενδριστάκης, Κονιός, Μπουμπάκης, Κυριακάκης, Τσαγκαράκης, Νοδαράκης (90’ Δουκιαντζάκης), Οικονομάκης (68’ Μακράκης), Αγγελής (63’ Μαρκουλάκης), Κωνσταντόπουλος, Κανταρτζής (77’ Καούκης).