Με το εμφατικό 8-0 επικράτησαν οι Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ του ΠΑΟ Γουβών στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» του Μαρτινέγκο, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 ΕΠΣΗ.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 10ο λεπτό, όταν ο Ζούζουλας με βαθιά μπαλιά τροφοδότησε τον Σφακιανάκη, ο οποίος με τη σειρά του έδωσε στον Ντίσα και αυτός έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα πετυχαίνοντας το 1-0. Οκτώ λεπτά αργότερα ο Ζούζουλας με σουτ μέσα από την περιοχή έγραψε το 2-0, ενώ στο 29’ ο Τσακόνι με σουτ έξω από την περιοχή ανέβασε το σκορ στο 3-0.

Μεγάλη ευκαιρία για γκολ χάθηκε για τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ στο 40’ όταν το σουτ του Ζούζουλα σταμάτησε στο δεξί κάθετο δοκάρι, ενώ στο 45’ ο Ντίσα διαμόρφωσε το 4-0, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Εξίσου καλοί και στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πέτυχαν το 5-0 με τον Ζούζουλα στο 49’, ενώ στο 54’ ο Ντίσα έπειτα από σέντρα του Μερκουλίδη σημείωσε το 6-0. Στο 65’ ο Διογένης Καλαϊτζάκης σέντραρε και με κεφαλιά ο Ντίσα έκανε το 7-0, ενώ το τελικό 8-0 διαμορφώθηκε στο 73’ με σουτ του Διογένη Καλαϊτζάκη έξω από την περιοχή.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Χαραλαμπάκης και επόπτες οι Μάτσας και Καρατζάς.

Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Χαλκιαδάκης, Πλατοκούκης, Μερκουλίδης, Φραγκιαδάκης (46′ Κρασανάκης), Τβαούρι (46′ Λυμπερίδης), Τσακόνι (46′ Ντολακάι), Σφακιανάκης (61′ Πακιουφάκης), Ντίσα, Κόκκινος, Ζούζουλας (61′ Καλαϊτζάκης Διογένης).

Γούβες: Σαβουϊδάκης, Στέφνι (60′ Καναβάκης), Ρίζος (20′ Καρύδης Μ.), Χρήστου, Παπαστεφανάκης, Τσάλος (75′ Γιαννακόπουλος), Γαρεφαλάκης, Μεντολάρι, Ξανθάκης (65′ Ζαμπετάκης), Νόκα, Τζικολάι (52’ Κάββαλος).